Nosorožci, žirafy i gepardi. Safari park stojí za návštěvu i v zimní sezoně, o ikony nepřijdete


4.10.2020
Deset vyhřívaných pavilonů a řada krytých expozic, mláďata i "staří známí". Safari park vstupuje do zimní sezony, nudit se ale určitě nebudete!

Klid a úchvatné barvy podzimu přecházející v netradiční "sněžné safari", kdy africká zvířata, zvyklá na české klima, dovádějí ve venkovních výbězích zasypaných sněhem. Safari Park Dvůr Králové vstoupil do zimní sezony. Za návštěvu stojí i teď, ačkoli Africké a Lví safari nyní odpočívají a chystají se, aby v plné kráse mohly přivítat návštěvníky zase na jaře.

Mimochodem, o lví smečku, která se nedávno rozrostla o tři malé lvice, nepřijdete ani v zimě. I k jejich expozici můžete během zimní sezony pohodlně dojít. Těšit se na vás budou v prosklené vnitřní expozici, na dvorcích pavilonu a z dřevěných pozorovatelen možná dospělé lvy zahlédnete i na jejich oblíbeném místě u zříceného letadla ve velkém výběhu.

Zvířata v klasické části je ovšem možné obdivovat i dále. Většina z nich stále vychází do venkovních výběhů a za nepříznivého počasí jsou vidět v jednom z deseti pavilonů a řadě krytých expozic. Taháky zimy jsou šelminec s novými otevřenými výběhy pro hyeny a gepardy, od kterých vás odděluje jen úzký vodní příkop, nebo nově opravené Vodní světy s obřími nádržemi plnými afrických ryb, krokodýlů či hadů, Ptačí svět s působivou madagaskarskou expozicí a řada dalších. Pozornost přitahuje i nový pavilon pro žirafy síťované, kde budete nejvyšším savcům planety doslova na dosah ruky.

Koncem roku se sezona přehoupne a přijde čas užívat si českou Afriku ve vánočním ladění. Nenechte si netradiční zážitky ujít!

 

Fotogalerie