Výstava Zvíře není věc


6.10.2020
Galerie Tengenenge vás až do konce října zve na výstavu výtvarných děl školáků a mládeže, kteří se přihlásili do XVI. ročníku umělecké soutěže Zvíře není věc.

Soutěž, která se koná pod záštitou starosty města Dvůr Králové nad Labem Jana Jarolíma, vyhlašuje Hankův dům MKZ Dvůr Králové nad Labem. Akce upozorňuje svými díly na vztah lidí ke zvířatům, která od roku 2011 nejsou právními předpisy vykázána do postavení shodného s věcmi, ale mají samostatnou kategorii. Ústředním mottem soutěže jsou věty britského spisovatele, autora knih pro děti, zoologa a popularizátora ochrany přírody Gerarda Durrela: „Zvířata nemají kromě nás nikoho, kdo by se jich mohl zastat. Nemají nikoho kromě nás lidí, kteří žijeme spolu s nimi a měli bychom si uvědomit, že svět nepatří jenom nám."

Soutěž byla vyhlášena pro děti, neboť jsou daleko citlivější a vnímavější k případnému utrpení zvířat. To vše se také odráží v jejich výtvarném pojetí. Nebýt lhostejný, neubližovat, chránit a pomáhat – to je poslání výtvarné soutěže v Tengenenge.


Kde:

Galerie Tengenenge

Kdy:

od 24. září do 30. října 2020, denně od 10:00 – 17:00