ZOO Dvůr Králové zve na výstavu kreseb zvířat ilustrátorů Knotkových


29.4. - 24.6.2017
ZOO Dvůr Králové v sobotu 29. dubna otevřela novou výstavu známých ilustrátorů manželů Jaromíra a Libuše Knotkových. Výstava Orbis Pictus Naturalis představuje výběr z kreseb jejich známkové tvorby, která je zaměřena na ztvárnění exotické a místní fauny.

Manželé Knotkovi jsou uznávaní umělci ve výtvarném oboru vědecké ilustrace a známkové tvorby. Ve svých dílech spojují vědu a umění a jejich práce vynikají propracovanou kresbou. Návštěvníci výstavy tak mají možnost vidět díla, která přesně zachycují anatomickou stavbu a charakteristické druhové znaky zobrazovaných zvířat. První společnou emisi poštovních známek vytvořili manželé v roce 1996 a od té doby vychází jejich další autorské emise každoročně.

Knotkovi jsou také autoři kreseb speciálního archu známek s názvem “Ochrana přírody: Zoologické zahrady I“, který představuje čtyři významné české zoo včetně ZOO Dvůr Králové. Na známce dvorské zahrady vyobrazili nosorožce dvourohého s mládětem a pár psů hyenových.

Výstava je v ZOO Dvůr Králové přístupná každý den v galerii Tengenenge od 29. dubna do 24. června.  Návštěvníci se mohou těšit na nejzajímavější exponáty z tvorby manželů Knotkových prezentovaných na 13 panelech. Každá kresba je doplněna o komentář autorů k průběhu, jak vystavený návrh vznikal.