Zoo pro děti

Děti se u nás v žádném případě nebudou nikdy nudit. Pro dětské návštěvníky, kteří se už dostatečně seznámili se všemi našimi zvířátky, máme připraveno spoustu jiné zábavy. 

Lanový hrad u Restaurantu Kibo

Velkolepé dřevěné hřiště z akátového dřeva postavené v africkém stylu získalo v roce 2013 první cenu za nejlepší dřevěné hřiště v ČR. Nabízí lanové tratě, prolézačky a překážkové dráhy. Pro rodiče, kteří čekají, než se jejich děti dostatečně vydovádí, jsou připravené lavičky umístěné ve stínu palem a také občerstvení v Restaurantu Kibo.

Dětské hřiště u Restaurantu Lemur

Dětské hřiště vybavené lanovými a dřevěnými prolejzačkami, houpačkami a skluzavkami nadchne každého malého i většího návštěvníka hned u vchodu.

Lanový hrad u Lvího safari

Jeden z nejkrásnějších pohledů na majestátní lvy zažijete, pokud vystoupáte do lanového hradu u výběhů lvů. Lanový hrad je rovněž postaven v africkém stylu a jeho některé věže stojí přímo ve velkém výběhu šelem.

Interaktivní stanoviště se zvířecími hádankami

Po celé zoo jsme ve spolupráci s naším generálním partnerem ČSOB vytvořili důmyslné hádanky a zvířecí kvízy. U Lvího safari si můžete například vyzkoušet, jestli poznáte zvíře z naší zoo podle čichu nebo hmatu.

Lanový park Katika Miti  s Yellow Point

Mezi korunami stromů jsou skryty lanovky, tarzaní skok, barmské mosty a mnohé další překážky pro odvážné. Kdo se nebude bát pohlédnout dolů, užije si výhled na zvířata zoo z ptačí perspektivy. Najdete ho poblíž Restaurantu KIFARU.

Dětská zoo  u Jihoafrické vesničky

Na zvířata se u nás nemusíte jen dívat. Přijďte si je přímo pohladit a pomazlit se s nimi. Čeká na vás stádečko koz a ovcí kamerunských, zebu a roztomilí oslíci. A nezapomeňte jim s sebou vzít jejich oblíbené krmení, které si za dvacetikorunu koupíte v Galerii Zdeňka Buriana. Abyste zjistili, proč jim tak chutná, neváhejte a vyzkoušejte ho také. Jedná se o sušenou zeleninu, která je vhodná k snědku i pro děti a dospělé. Dětská zoo se nachází u Neumannovy vily v centrální části zahrady.

Dále vám a vašim dětem nabízíme:

  • V celém areálu zoo jsou hygienická zařízení včetně bezbariérových
  • Přebalovací pulty pro matky s dětmi – na místech hygieny (kromě galerie Zdeňka Buriana)
  • Zapůjčení kočárku (do 15 kg) – na pokladnách
  • Úložné boxy – u výběhu hyen skvrnitých
  • Dětské koutky
  • Klidové zóny – u výběhu antilop bongo a u pavilonu Tropické bažiny