Geocaching

Geocaching je poměrně mladá dobrodružná hra, jejíž vyznavači (nazývaní kačeři) hledají skryté schránky, tzv. „keše“, pomocí navigačního systému GPS a zeměpisných souřadnic. Keše bývají schované na nejroztodivnějších místech a často musejí kačeři vynaložit značné úsilí, aby je našli.

V zoo jde především o zpestření prohlídky tak, aby návštěvníci měli možnost vidět zoo z nevšedních úhlů a zažili také trochu dobrodružství. V areálu zoo je ukryto 11 keší, ke kterým dostanete zeměpisné souřadnice. V každé skrýši najdete lahvičku se zajímavostí o zvířatech či expozicích v zoo a také část souřadnice, která vás zavede k poslední, dvanácté keši.

K úspěšnému nalezení všech skrýší byla vytvořena i mobilní aplikace Cesta za králem zoo. K dispozici je pro operační systém Android a najdete ji volně ke stažení na internetovém portále Google Play - na tomto odkaze.

K projití Cesty za králem zoo však postačí jakákoli funkční aplikace, která ukazuje souřadnice GPS. Pro mobilní telefony jich je zdarma ke stažení velké množství.

Uporozňujeme, že v zimních měsících může být přístup ke keškám blokován sněhem.