Každý může být jako Picasso. A vyhrát třeba vstupenky do safari parku


20.8.2023
„Vše, co si dokážete představit, je skutečné,“ řekl Pablo Picasso, který přenášel svoje nápady na papír, aniž by omezoval představivost. Stejně nápaditá a nekonečně tvůrčí může být i barevná koláž. Právě ta se stala součástí nových obalů školních potřeb a také podzimní kreativní soutěže Kores, která má podpořit fantazii, motoriku a tvořivost dětí, ale i vzdělávání, inspiraci, trávení společného času rodin a týmovou práci skupin. Součástí balíčku zajímavých cen jsou i vstupenky do safari parku.

„Koláž je mimořádně hravá technika. Nemusíte být zdatnými kreslíři, přesto můžete být kreativní a s nadšením tvořit vlastní výtvarná díla. Do koláže můžete zapojit cokoli, co vás inspiruje – výtisky krásných obrázků, které sami neumíte nakreslit, fotografie, jakékoli barvy, nejrůznější materiály. Můžete stříhat, trhat, motat, lepit, cokoli vás napadne a vytvářet úplně nová spojení všeho možného, co se vám líbí. Budete si hrát a přitom stále více probouzet svoji fantazii,“ říká o koláži výtvarnice, designérka a ilustrátorka Zuzana Osako a dodává: „když se do koláže zapojí celá rodina, nejsou to jen rodiče, kteří fascinovaně sledují své tvořící děti, ale také děti nadšeně vnímají a poznávají svět fantazie svých rodičů. Zároveň se děti od rodičů naučí například plánovat kompozici, rodiče u dětí zase najdou zapomenutou hravost i odvahu experimentovat. Nápad Kores kolážové soutěže mě opravdu baví.“

Kreativní soutěže Kores se mohou zúčastnit jednotlivci (děti i dospělí), rodiny, celé třídy ve škole i další organizované skupiny s dětmi. Soutěžící budou tvořit vlastní koláž s hrací kolážovou mapou – k dispozici budou mít delfína z vodovek, pejska z voskovek, zebru z pastelek a další hrdiny z obalů školních potřeb této oblíbené značky. Úkolem je vymyslet vlastní příběh pro jednoho nebo více zvolených hrdinů a přenést ho na papír.

Soutěžící si vyzvedne v partnerském obchodě hrací kolážovou mapu nebo si ji stáhne na webu společnosti Kores. Z této mapy vystřihne hrdiny koláží na obalech školních potřeb Kores – může z ní vystřihnout všechno, co se mu líbí, a k tomu přidat výstřižky z novin, časopisů, zkrátka ze všeho, co má při ruce. Vše nalepí technikou koláže na samostatný papír. Soutěž začíná 15. srpna a končí 30. listopadu 2023, vyhlášení výsledků proběhne 12. prosince 2023. Kreativní rada (její členové budou oznámeni 1. září 2023) vybere po skončení soutěže ty nejkrásnější koláže a více než 300 z nich odmění krásnými dárky – vstupenkami do Národního muzea, vstupenkami do ZOO Dvůr Králové nad Labem, předplatným časopisů pro děti nebo pro maminky, školními kufříky s produkty a produktovými balíčky Kores i dalšími dárky.