Pro školy

Výukové listy

Pátrací hra
Výzkumníkem na safari / V létě na safari

Na co se často ptáte

Pokud do safari parku vedu školní skupinu za vzděláním, máme nárok na slevu?

Přírodovědnému vzdělání u nás fandíme. Pokud si proto ve školním roce (pouze ve všední dny) objednáte výukový program, nebo se rozhodnete do vaší návštěvy safari parku zakomponovat vzdělávací pátrací hru - Výzkumníkem na safari / V létě na safari, získáte tím nárok na slevu pro školní skupiny. V hlavní sezóně je tak cena 95 Kč na žáka, ve vedlejší 75 Kč, zimní 55 Kč a vánoční zoo 48 Kč. Na každých 15 žáků je jeden doprovod zdarma. Podmínkou však je průchod pokladnou u Lemura (vedle Safari pivovaru a hotelu) a nákup sady vzdělávacích listů (Výzkumníkem na safari / V létě na safari) - celkem za 60 Kč. Dbejte prosím na to, aby vaši žáci dostali informovaný výklad, ať už připravený vámi, nebo v rámci programů z naší nabídky. Pro skupiny, které mají návštěvu safari parku jako volnočasovou aktivitu, je tu běžné dětské vstupné a skupinová sleva 10%. Aktuální ceníky naleznete zde.

Jak můžu zarezervovat vzdělávací program pro školní skupinu? 

Naše programy jsou uzpůsobené tak, aby byly v souladu s vaším učivem. Proto si stačí vybrat z naší nabídky, která odpovídá věkové skupině dětí a odeslat objednávkový formulář. Na jeho základě vám termín potvrdíme. Platit budete na místě u pokladny.  

Kudy do safari parku, když mám objednaný program?

Používejte, prosím, hlavní pokladnu (pokladna u restaurantu Lemur, vedle Safari pivovaru a hotelu)

Mají u vás slevu mateřské školky?

Děti z mateřských školek mají zvířata obzvláště rády a vyžadují častější návštěvy safari parku. Proto u nás mají zvláštní slevu a platí po celý rok 50 Kč.

Je program pro školní skupinu vhodný i za špatného počasí?

Za špatného počasí bývají programy dokonce ještě vhodnější.  Zpravidla bývá méně návštěvníků a zvířata jsou aktivnější. Připravený máme jak program venku, tak i vnitřní. 

Probíhají školní programy i v zimě?

Určitě ano a vřele je doporučujeme. Obzvláště vhodnými jsou pak Tajuplný svět hmyzu, Vývoj života na zemi, Zvířata zblízka-plazi a Lidoopi

Je vhodné si objednávat vzdělávací program na hlavní sezónu?

V hlavní sezóně, tím spíše za krásného počasí, bývá u nás často rušno. Školním skupinám tedy doporučujeme nás navštívit spíše mimo hlavní sezónu, nebo brzy zjara. Pokud se rozhodnete pro návštěvu v sezóně, nejvhodnější volbou bude program S průvodcem po safari parku nebo Zvířata zblízka-plazi, nebo Šelmy. 

Kolik času si mám zarezervovat na prohlídku safari parku se školní skupinou?

Pokud se k nám chystáte mimo hlavní sezónu a máte zarezervovaný program s lektorem, doporučujeme přijít do safari parku minimálně půl hodiny před začátkem programu. Tak budou mít děti čas se protáhnout po cestě, případně se občerstvit, aby byly na zával informací co nejlépe připraveny. Vzdělávací program trvá zhruba hodinu. Pokud jste si vybrali program s Průvodcem po safari parku, obdržíte po něm i pátrací hru, na kterou děti budou potřebovat zhruba hodinu a půl. Při specializovanějších programech vyplní pracovní listy s žáky částečně lektor a některé úkoly vám zbudou na opakování ve škole. Další hodinu a půl budete potřebovat na prohlídku zahrady. Mimo sezónu tedy doporučujeme se u nás zdržet minimálně 3 hodiny.
V sezóně budete navíc potřebovat alespoň hodinu na projížďku Safari busem, nebo Afrika truckem, tedy minimálně 4 hodiny.

Jaký je rozdíl mezi Safari busem a Afrika truckem?

Safaribus vyjíždí ze zadní části safari parku za lvy a drily a proveze vás otevřenou částí safari s africkými kopytníky. Vyjížďka je komentovaná a trvá cca 20 minut. Safaribus je pro děti a studenty zdarma, dospělí platí 50 Kč. Procházka k nástupišti vám od vchodu zabere cca 15-45 minut dle toho, na jak dlouho vás upoutají výhledy na žirafy, přímorožce, zebry, nosorožce a posledně také do nového letního výběhu s hrochy, voduškami a impalami.
Afrika truck odjíždí z nástupiště u letního vchodu (restaurantu Kibo) a kromě safari s africkými kopytníky zajíždí také do lvího safari. Cena je 80 Kč (dospělí, děti, studenti). Vyjížďka je komentovaná a trvá cca 45 minut. Komentář probíhá v českém jazyce. Afrika truck bývá obzvláště v letních měsících plně obsazený, proto doporučujeme zakoupení jízdenek ráno hned po příjezdu do safari parku, případně rezervaci za poplatek 1000 Kč. Všechny podstatné informace o provozu Afrického a Lvího safari najdete zde.

Můžu si pro děti zarezervovat vyjížďku do safari Afrika truckem nebo Safaribusem?

Pokud si chcete být jistí, že se na Safaribus nebo Afrika truck dostanete v předem určený termín, je možná rezervace projížděk pro skupinu za  poplatek 1000 Kč, který je nevratný. Rezervace můžete provádět na emailu: lucie.petracova@zoodk.cz