Pozvi zvíře na oběd

Příznivci královédvorského safari mohou dle libosti zvát své zvířecí oblíbence na sváteční oběd, brunch či večeři. Cena každé pozvánky kopíruje náklady na krmnou dávku pro jedince či skupinu za jeden den. 

„Kuchyně našeho safari parku připomíná ty v luxusních restauracích. Také proto vydává stravenky pomyslný Grand Restaurant Afrika. Náročná zvířata vyžadují čerstvé krmení v nejvyšší kvalitě. V některých ohledech jsou naše nároky tak vysoké, že si krmivo pěstujeme či chováme sami. Tak zaručíme, že například krmné slepice nebo ryby jsou v doslova bio kvalitě,“ popisuje projekt ředitel Safari Parku Dvůr Králové Přemysl Rabas.

Královédvorští výživáři přitom mlsným zvířecím jazýčkům servírují skutečně vybrané lahůdky. „Mlsní obyvatelé našich expozic si rádi pochutnávají třeba na mangu, fermentovaném listí, libovém hovězím mase nebo čerstvých šnecích,“ říká Přemysl Rabas. Samozřejmostí jsou i granátová jablka, kaki a další exotické ovoce, čerstvé ryby, ale také množství rozličného hmyzu od larev potemníků k sarančím.

V rámci projektu vyjde denní menu pro zvířecí labužníky na 100 až 450 korun.

Lidé milují vyrážet se svými přáteli a blízkými na dobré jídlo. My jim dáváme šanci pozvat – i když obrazně – na oběd nebo večeři svého zvířecího oblíbence, a pomoci safari parku udržet a rozvíjet jedinečné chovy na té nejvyšší úrovni. Bez dobrého krmení by se chovy žiraf, nosorožců, psů hyenových a dalších zvířat nikdy nemohly stát nejlepšími na světě.

Projekt „Pozvi zvíře na oběd“ začal s 15 vybranými druhy zvířat, která žijí ve Dvoře Králové, postupně se však na žádosti mnohých fanoušků nabídka rozšiřovala a dál roste. Příznivci zoo mohou hrochům, lvům, pelikánům nebo krokodýlům, uhradit účet za jednu denní dávku krmení. Prostírat se bude sváteční stůl plný nejvybranějších lahůdek, řečeno slovníkem labužníků: menu de luxe.

U menších zvířat či střídmějších strávníků můžete jídlo zvát dokonce celé chovné skupiny. „Abychom respektovali přirozené chování zvířat, některá je možné zvát na snídani, další na oběd, populární brunch či večeři,“ doplňuje Přemysl Rabas.

Originální elektronické certifikáty, stvrzující pozvánku zvířete „na oběd“, je možné zakoupit výhradně on-line v e-shopu safari parku.

Koho můžete pozvat na sváteční hostinu:

Lev berberský Hyena skvrnitá Hroch obojživelný
Okapi Surikata Slon africký
Pelikán bílý Žirafa Gepard
Krokodýl čelnatý Kočkodan bělonosý Nosorožec černý
Serval Šimpanz Voduška abok
Marabu Plameňák Hrabáč
Pes hyenový Zebra Grévyho Želva obrovská
Fenek Lemur kata Bongo horský
Levhart perský Nosorožec bílý Kudu velký
Buvol kaferský Medojed kapský Mamba černá
Fosa Hrošík liberijský Tučňák brýlový
Chameleon pardálí Karakal Hadilov písař
Antilopa losí Krokodýl štítnatý


Svou účtenkou za pozvání zvířete se určitě pochlubte na sociálních sítích! Budeme rádi, když připíšete #pozvizvirenaobed.

Některá zvířata potřebují docela zvláštní péči a potravinové doplňky, které by jim mohli závidět i vrcholoví sportovci. Přilepšit jim můžete nákupem konkrétních preparátů zde.


Chtěli byste pozvat na jídlo zvíře, které v seznamu není? Napište nám na propagace@zoodk.cz, předmět Pozvi zvíře na oběd. Seznam se bude pravidelně rozšiřovat a určitě vám pomůžeme!