Pozvi zvíře na oběd

Příznivci královédvorského safari mohou nově zvát své zvířecí oblíbence na sváteční oběd, brunch či večeři. Zaplacením účtu za denní krmení pro vybraná zvířata pomohou safari parku vypořádat se s důsledky koronavirové krize.

„Věříme, že s otevřením restaurací si lidé vyrazí se svými přáteli na oběd či večeři, aby si užili možnost být spolu. My jim dáváme šanci pozvat – i když obrazně – na dobré jídlo svého zvířecího oblíbence, a pomoci safari parku vyrovnat se s citelným finančním výpadkem v důsledku pandemie,“ popisuje projekt ředitel Safari Parku Dvůr Králové Přemysl Rabas.

Královédvorští výživáři přitom mlsným zvířecím jazýčkům servírují skutečně vybrané lahůdky. „Kuchyně našeho safari parku může v lecčem připomínat kuchyně luxusních hotelů. Mlsní obyvatelé našich expozic si rádi pochutnávají třeba na mangu, fermentovaném listí, libovém hovězím mase nebo čerstvých šnecích,“ říká Přemysl Rabas. Samozřejmostí jsou i granátová jablka, kaki a další exotické ovoce, čerstvé ryby, ale také množství rozličného hmyzu od larev potemníků k sarančím.

V rámci projektu vyjde denní menu pro zvířecí labužníky na 100 až 450 korun.

Věříme, že s otevřením restaurací si  lidé vyrazí se svými přáteli na oběd či večeři, aby si užili možnost být spolu. My jim dáváme šanci pozvat – i když obrazně – na dobré jídlo svého zvířecího oblíbence, a pomoci safari parku vyrovnat se s citelným finančním výpadkem v důsledku pandemie.

Projekt „Pozvi zvíře na oběd“ startuje s patnácti vybranými druhy zvířat, která žijí ve Dvoře Králové. Příznivci zoo mohou hrochům, lvům, pelikánům nebo krokodýlům, uhradit účet za jednu denní dávku krmení. Prostírat se bude sváteční stůl plný nejvybranějších lahůdek, řečeno slovníkem labužníků: menu de luxe.

U menších zvířat či střídmějších strávníků můžete jídlo zvát dokonce celé chovné skupiny. „Abychom respektovali přirozené chování zvířat, některá je možné zvát na snídani, další na oběd, populární brunch či večeři,“ doplňuje Přemysl Rabas.

Originální elektronické certifikáty, stvrzující pozvánku zvířete „na oběd“, je možné zakoupit výhradně on-line v e-shopu safari parku.

Koho můžete pozvat na sváteční hostinu:

Lev berberský Hyena skvrnitá Hroch obojživelný
Okapi Surikata Slon africký
Turako velký Žirafa Gepard
Krokodýl čelnatý Kočkodan bělonosý Nosorožec černý
Serval Šimpanz Voduška abok
Marabu Plameňák Hrabáč
Pes hyenový Zebra Grévyho Želva obrovská
Fenek Lemur kata Bongo horský
Levhart perský Nosorožec bílý Kudu velký
Buvol kaferský Medojed kapský Mamba černá
Fosa Hrošík liberijský Pelikán bílý
Chameleon pardálí Karakal Hadilov písař
Antilopa losí Kdo bude další?


Svou účtenkou za pozvání zvířete se určitě pochlubte na sociálních sítích! Budeme rádi, když připíšete #pozvizvirenaobed.

Některá zvířata potřebují docela zvláštní péči a potravinové doplňky, které by jim mohli závidět i vrcholoví sportovci. Přilepšit jim můžete nákupem konkrétních preparátů zde.


Chtěli byste pozvat na jídlo zvíře, které v seznamu není? Napište nám na propagace@zoodk.cz, předmět Pozvi zvíře na oběd. Seznam se bude pravidelně rozšiřovat a určitě vám pomůžeme!