West Cape se otevírá. Vyrazte na místa, kde se oceán setkává s pouští


8.6.2023
Tučňáci brýloví, hyeny skvrnité, antilopy vrané, stovky vodních ptáků i úžasné rostliny vás přivítají v jedničeném expozičním celku West Cape. Slavnostně se otevře 16. června.

West Cape představuje faunu a flóru jihozápadní Afriky, především Západního Kapska. Je domovem velkého hejna tučňáků brýlových, kteří žijí v největší expozici svého druhu v Česku. Výběh je navíc plně průchozí. Na návšětvníky čekají i stovky dalších vodních ptáků od plameňáků po čápy sedlaté. Areál je i domovem stáda majestátních antilop vraných nebo hyen skvrnitých.

Celý okruh se slavnostně otevře v pátek 16. června.

Program

  • 11.00 - Slavnostní otevření areálu West Cape
  • 14.00 - Komentovaná vycházka s odborným průvodcem (sraz u kovového nápisu West Cape u výběhu antilop vraných)
  • 14.30 - Krmení tučňáků brýlových
  • 15.00 - Komentovaná vycházka s odborným průvodcem (sraz u kovového nápisu West Cape u výběhu antilop vraných)

V areálu West Cape najdete i výstavu muškátů, které se v přírodních formách vyskytují právě převážně v Západním Kapsku. Výstava vznikla ve spolupráci se Specializovanou základní organizací Českého zahrádkářského svazu Pelargonie Loděnice.

Mezi správní budovou safari parku, Vilou La Rosa, a areálem West Cape najdete také výstavu Tváře úmluvy CITES, jejíž je safari park součástí, a výstavu přibližující expozici West Cape a expozici akvárií v Zoo Opole, které vznikly za přispění evropských fondů v programu Interreg Česko - Polsko.