Buvoli pralesní mají mládě. Jiná česká zoo je nechová


9.8.2023
Africké safari Josefa Vágnera je bohatší o jeden zajímavý přírůstek. Mládě buvola pralesního můžete krásně pozorovat i během Večerního safari.

V safari parku se narodilo mládě buvola pralesního. Tento ohrožený a velmi náročný druh nechová žádná jiná zoo v Česku a na Slovensku. „Buvoli pralesní jsou silná a velmi nebezpečná zvířata. Chovné zařízení tomu musí odpovídat, proto se chovu buvolů pralesních nevěnuje mnoho zahrad,“ upozorňuje vrchní chovatelka Monika Darvašová.

Safari park patří k velmocem v chovu – dosud se tu narodilo na 60 mláďat a současné desetičlenné stádo je po francouzském Sigeanu druhé největší ve světových zoo sdružených v databázi ZIMS. Ty chovají ani ne 140 buvolů pralesních.

Mládě je samice, narodilo se již 24. července. V rozsáhlém výběhu se ho ale dosud nepovedlo vyfotografovat. Matkou je samice Grnda, která se narodila před 7 lety ve Dvoře Králové. Otcem je dvaadvacetiletý býk Charel. „Charel má poměrně klidnou a vlídnou povahu, což zejména u samců tohoto druhu není zcela běžné, přesto je třeba mít se i před ním na pozoru,“ upozorňuje Monika Darvašová.

Samice bez problémů následuje stádo, pije od matky a s oblibou jako ostatní členové skupiny také plave v rozsáhlém rybníku Afrického safari Josefa Vágnera. Vynikající šanci pozorovat tento mimořádný přírůstek nabízí Večerní safari. Tou dobou jsou buvoli pralesní nejvíc aktivní a vycházejí přes močál a silnici daleko do svahu ke krmelci. Jízdy vyrážejí každý den od 8 nebo 9 hodin, jízdenky je možné rezervovat online, případně zakoupit před odjezdem na pokladně.

 

Fotogalerie

O zvířeti