Africké a Lví safari

Africké a Lví safari otevírají od 4. května 2024. Safari budeme zazvěřovat postupně od nejotužilejších druhů. Hroši se do jezera nastěhují na začátku května, žirafy do safari zamíří zhruba v jeho polovině.

Vjezd auta: 390 Kč (nutno mít vstupenku do klasické části pro každého pasažéra)
Jízda Afrika truckem: 100 Kč/pasažér
Jízda Safaribusem: 80 Kč/pasažér (děti a studenti zdarma)


 

Co je safari?

Safari Park Dvůr Králové se dělí na tři části - klasickou pěší část zahrady, pěší safari a safari pro vyjížďky vozidlem. Safari pro auto vyjížďky je označováno jako Africké safari Josefa Vágnera a Lví safari. Návštěvníka, který se tam vydá, čeká projížďka dlouhá přibližně 5,5 km.

Začátek trasy vede mezi územím velkých výběhů afrických kopytníků a šelem, (v případě, že k jízdě využijete Afrika truck, v případě jízdy Safaribusem je tato část kvůli jinému nástupnímu místu vynechána, více v části Jak se vydat do safari), které jsou však v této části odděleny od návštěvníků hlubokými příkopy. To pravé Africké safari začíná až v údolíčku říčky Netřeby, kde vás za jeho branou čeká prostor, kde jsou zvířata téměř na dosah ruky.

Budete projíždět mezi antilopami losími, koňskými, voduškami, stády zeber, pakoňů a watusi pasoucími se na velkých loukách, uvidíte pelikány plující na hladině vodní nádrže nebo čtveřici pštrosů. Cestou jistě nepřehlédnete ani dvojici žirafích samců.

Cesta z Afrického safari vede dále do Lvího safari, kde na trase dlouhé 600 metrů, zavítáte do teritoria smečky v přírodě vyhubených lvů berberských. Lví safari bylo otevřeno v roce 2015 a je jediným svého druhu v České republice. Do Lvího safari není možné s sebou brát psy nebo jakákoli jiná zvířata!

Jakmile opustíte přísně střežené brány území lvů, povede vaše cesta zpět k nástupnímu místu.

Jak se vydat do safari?

Návštěvník má tři možnosti, jak na safari vyrazit.

Vlastní automobil - Safari Park Dvůr Králové je jediným místem v České republice, kde můžete mezi africká zvířata vyrazit vlastním automobilem. Jízdenku si zakoupíte v pokladně na hlavním parkovišti. Cena pro jedno osobní vozidlo je 390 Kč, je nutné mít pro každého pasažéra i běžnou vstupenku. Tu je následně možné využít k pěší prohlídce areálu. Vjezd do safari vlastním vozem je možný pouze do 16:30 a výhradně v letní sezoně (cca od konce dubna do začátku října v závislosti na počasí).

  • Ve vozidle nesmí být psi ani jiná zvířata! Psy můžete zanechat v připravených kotcích u vjezdu do safari.
  • Autem je možné vjet do Afrického safari i Lvího safari.
  • Podmínkou vjezdu vlastním vozem je nákup vstupenky pro každého pasažéra, platné pro prohlídku pěší části areálu.
  • Nechcete přijít o zajímavé informace? Stáhněte si ZDARMA naši aplikaci Mobilní safari!

Afrika truck - je speciální vozidlo s přívěsem, jehož kapacita je až 45 osob. Jízda je doplněna o odborný komentář. Možná jízdou Afrika truckem ztratíte soukromí vlastního automobilu, není ale nad to něco se během projížďky o pozorovaných zvířatech dozvědět. Jízdenky v ceně 100 Kč/osoba zakoupíte v pokladně u Restaurantu Kibo, kde je rovněž odjezdové místo. Afrika truck zajíždí do Afrického a Lvího safari. 

Návštěvníkům doporučujeme využít nákup jízdy v ranních hodinách, a to vždy v daný den. To je je v prodeji plná kapacita jízdenek.  
Pro školní skupiny a zájezdy :
Rezervace umožněny pouze pro skupinové prohlídky 30-45 osob. Nutná předchozí rezervace nejméně 3 pracovní dny předem na lucie.petracova@zoodk.cz.
Rezervace na čas je zpoplatněná služba poplatkem 1000 Kč + jízdné 100,- Kč. Rezervace je možné provádět pouze na měsíc květen, červen a září, o letních prázdninách není možná. Rezervovaný čas musí být dodržen, jinak rezervace propadá. Tolerance zpoždění je s ohledem na odjezdový řád 10 minut.

  • Ve vozidle nesmíte mít psy ani jiná zvířata! Psy můžete zanechat v připravených kotcích u vjezdu do safari.
  • Prodej a harmonogram odjezdů se řídí postupným využíváním kapacit Afrika trucků. Časy není možné přizpůsobovat individuálním potřebám každého zájemce.

<

Safaribus - speciální autobus s kapacitou až 52 osob. Jízda Safaribusem je rovněž doplněna o komentář průvodce. Cena jízdenky je 80 Kč, děti a studenti s průkazem mají jízdu zdarma. Odjezdové místo se nachází u expozice drilů, pod výběhem lvů, kde je možné zakoupit i jízdenky. Safaribus zajíždí pouze do Afrického safari. Trasa Safaribusem nevede přes Lví safari! V Safaribusu mohou být malá zvířata ovladatelná na vodítku.

Nezapomeňte, že k jízdence je vždy nutné zakoupit si i vstupenku do pěší části safari parku.

Více o cenách jízdenek a vstupenek najdete v části Vstupné a otevírací doba.

Provoz safari

V tomto období se jeho brány otevírají v 9 hodin. Vlastním autem je umožněn vjezd do 16:30. Jízdní řády Safaribusů ani Afrika trucků nejsou pevně dány. Časy odjezdu se řídí aktuální naplněností souprav.

Jak dlouho můžu v safari zůstat?

Při cestě vlastním autem je možné se v safari pohybovat tak dlouho, jak potřebujete. Jediné omezení jsou otevírací časy safari, je tedy potřeba safari opustit před 18. hodinou, viz rovněž výše. Projížďka Afrika truckem trvá 50 minut, Safaribusem přibližně 20 minut.

Chci mít při projížďce soukromí, ale zároveň se něco dozvědět

V tomto případě doporučujeme zakoupení zážitkového programu Offroad safari, kde budete mít safari i odborného průvodce jen pro sebe. Tento zážitkový program se koná až ve večerních hodinách, kdy je safari pro návštěvníky uzavřeno. Zážitek je možné doplnit i o africkou večeři. Více v sekci Zážitky.