Africké a Lví safari

Africké safari Josefa Vágnera a Lví safari, které je součástí Safari parku Dvůr Králové, nabízí návštěvníkům možnost vydat se na projížďku mezi volně se pohybující stáda antilop, žiraf, zeber, pakoňů, ptáků a dokonce i lvů. Safari je v provozu během hlavní sezony, která začíná zpravidla v květnu a končí v září.

Co je safari?

Safari Park Dvůr Králové se dělí na tři části - klasickou pěší část zahrady, pěší safari a safari pro vyjížďky vozidlem. Safari pro auto vyjížďky je označováno jako Africké safari Josefa Vágnera a Lví safari. Návštěvníka, který se tam vydá, čeká projížďka dlouhá přibližně 5,5 km.

Začátek trasy vede mezi územím velkých výběhů afrických kopytníků a šelem, (v případě, že k jízdě využijete Afrika truck, v případě jízdy Safaribusem je tato část kvůli jinému nástupnímu místu vynechána, více v části Jak se vydat do safari), které jsou však v této části odděleny od návštěvníků hlubokými příkopy. To pravé Africké safari začíná až v údolíčku říčky Netřeby, kde vás za jeho branou čeká prostor, kde jsou zvířata téměř na dosah ruky.

Budete projíždět mezi antilopami losími, koňskými, voduškami, stády zeber, pakoňů a watusi pasoucími se na velkých loukách, uvidíte pelikány plující na hladině vodní nádrže nebo čtveřici pštrosů. Cestou jistě nepřehlédnete ani dvojici žirafích samců.

Cesta z Afrického safari vede dále do Lvího safari, kde na trase dlouhé 600 metrů, zavítáte mezi africké a berberské lvy a lvice. Lví safari bylo otevřeno v roce 2015 a je jediným svého druhu v České republice. Do Lvího safari není možné s sebou brát psy nebo jakákoli jiná zvířata!

Jakmile opustíte přísně střežené brány území lvů, povede vaše cesta zpět k nástupnímu místu.

Jak se vydat do safari?

Návštěvník má tři možnosti, jak na safari vyrazit.

Vlastní automobil - Safari Park Dvůr Králové je jediným místem v České republice, kde můžete mezi africká zvířata vyrazit vlastním automobilem. Jízdenku si zakoupíte v pokladně na hlavním parkovišti. Cena pro jedno osobní vozidlo je 350 Kč. Vjezd do safari vlastním vozem je možný pouze do 17:15. Autem je možné jak do Afrického safari, tak do Lvího safari. Ve vozidle nesmí být psi ani jiná zvířata!

Afrika truck - je speciální vozidlo s přívěsem, jehož kapacita je až 45 osob. Jízda je doplněna o odborný komentář. Možná jízdou Afrika truckem ztratíte soukromí vlastního automobilu, není ale nad to něco se během projížďky o pozorovaných zvířatech dozvědět. Jízdenky v ceně 80 Kč/osoba zakoupíte v pokladně u Restaurantu Kibo, kde je rovněž odjezdové místo. Afrika truck zajíždí do Afrického a Lvího safari. S sebou nesmíte mít psy ani jiná zvířata! Zejména v měsících letních prázdnin doporučujeme pro velký zájem lístky zakoupit hned po příjezdu do zoo v dopoledních hodinách.

<

Safaribus - speciální autobus s kapacitou až 52 osob. Jízda Safaribusem je rovněž doplněna o komentář průvodce. Cena jízdenky je 50 Kč. Odjezdové místo se nachází u expozice drilů, pod výběhem lvů, kde je možné zakoupit i jízdenky. Safaribus zajíždí pouze do Afrického safari. Trasa Safaribusem nevede přes Lví safari! V Safaribusu mohou být malá zvířata ovladatelná na vodítku.

Nezapomeňte, že k jízdence je vždy nutné zakoupit si i vstupenku do pěší části safari parku.

Více o cenách jízdenek a vstupenek najdete v části Vstupné a otevírací doba.

Provoz safari

V tomto období se jeho brány otevírají v 9 hodin. Vlastním autem je umožněn vjezd do 17:15. Jízdní řády Safaribusů ani Afrika trucků nejsou pevně dány. Na přesném čase odjezdu se návštěvník domluví vždy na pokladně v den nákupu jízdenek. Rezervaci jízd na čas  lze provést předem pouze písemnou formou, pro skupiny více jak 15 osob a je tato služba zpoplatněna rezervačním poplatkem dle ceníku. Platba bude provedena na místě nebo jiným platebním způsobem .   

Čas musí být dodržen jinak rezervace propadá bez nároku na náhradu jízdy.

Jak dlouho můžu v safari zůstat?

Při cestě vlastním autem je možné se v safari pohybovat tak dlouho, jak potřebujete. Jediné omezení jsou otevírací časy safari, je tedy potřeba safari opustit před 18. hodinou, viz rovněž výše. Projížďka Afrika truckem trvá 50 minut, Safaribusem přibližně 20 minut.

Ceník Afrického a Lvího safari

najdete na: https://safaripark.cz/cz/naplanuj-si-navstevu/vstupne-a-oteviraci-doba

Chci mít při projížďce soukromí, ale zároveň se něco dozvědět

V tomto případě doporučujeme zakoupení zážitkového programu Offroad safari, kde budete mít safari i odborného průvodce jen pro sebe. Tento zážitkový program se koná až ve večerních hodinách, kdy je safari pro návštěvníky uzavřeno. Zážitek je možné doplnit i o africkou večeři. Více v sekci Zážitky.