ZOO Dvůr Králové si přiveze nového samce hrocha


8.6.2017
Ke dvěma dvorským hrošicím Hule a Moně přibude v pátek 9. června nový samec. Dvorská zoo, do které se hroši vrátili minulý rok po 14 letech, tak plánuje do budoucna obnovit chov těchto nejtěžších afrických sudokopytníků.

Téměř dvouletý samec jménem Karl Wilhelm dorazí do Dvora Králové z německé zoo Karlsruhe. „Přivézt bychom ho měli v pátek ve večerních hodinách. Poté samce přesuneme do výběhu k hrošicím, a pokud vše dobře půjde, mohli by ho návštěvníci vidět hned o tomto víkendu,“ popisuje zoolog Jiří Hrubý.

Hroší samice Hula a Mona, které budou dělat Karlu Wilhelmovi společnost, získala zoo na jaře minulého roku. „Obě pocházejí z rozdílných evropských zahrad a poprvé se setkaly až ve Dvoře, přesto si na sebe bez problému zvykly během pár týdnů. Věříme, že takto hladce vše proběhne i při spojení s novým samcem,“ říká Jiří Hrubý. 

Termín příjezdu nového samce byl naplánován tak, aby spojení hrochů proběhlo ve venkovním výběhu, kde mají všechna tři zvířata dostatek prostoru na seznámení. „Na zimu totiž stěhujeme zvířata do krytého pavilonu v zázemí zoo, kde by spojení mohlo být obtížnější,“ doplňuje zoolog.

Hrochy mohou návštěvníci vidět ve velkém výběhu s přírodní nádrží v pěším safari cestou k výběhu lvů. Prostor obývají společně se skupinami antilop a pelikánů.