Deník psí nory (16) - Sportem ku zdraví a zábavě


10.3.2017

Do venkovní zahrady jsme se s bráchama a ségrama zamilovali až po uši hned od prvního okamžiku. Je to velký výběh, kam chodíme každý den a který má úplně všechno, co k divokým hrám a honičkám potřebujeme. Z keře jsme si udělali trampolínu a na dřevěné prolejzačce trénujeme šplh a pády zpět na zem.  A co je pro nás naprosto neodolatelné, je starý děravý kmen.

Ten nám vůbec nedá spát. To si ani neumíte představit, jak se na něm dokážeme vyblbnout. Skáčeme nahoru, vzájemně se z něho strkáme dolů a někteří z nás se ho dokonce pokoušeli ochutnat. Ano, upřímně, ochutnávání téměř všeho v zahradě nám dělá neskutečnou radost. Někdy se zakousneme do klacků, někdy do prolejzačky a občas i do bráchy nebo ségry. Ale to vždycky jen z legrace.

Jsme stejně energičtí jako štěňata, která žijí v africké přírodě. I ona tráví čas v divočině dováděním s ostatními členy smečky od rána až do večera. Všechny ty hry a řádění nejsou ale jen tak bezdůvodné. Tříbíme si tak smysly, učíme se pomaloučku jak lovit a trénujeme fyzičku. Podobně jako v Africe i tady v zoo jsme pod neustálým dozorem psích dospěláků, kteří s námi tráví všechen svůj čas, a když nám to dovolí, moc rádi je zapojíme do našich her.

A musím se pochlubit - minulý víkend si nás přijela natočit televize. Podívejte se na Naše zprávy na TV Barrandov (33.38 min).

Fotogalerie