Africké léto v Safari Parku Dvůr Králové


28.6. - 2.9.2018
Na červenec a srpen jsme pro vás připravili Africké léto. Po celé prázdniny vás tak v safari parku čekají hudební a taneční vystoupení umělců přímo z Afriky.

Hlavními hvězdami festivalu bude Future Vision Acrobat, skupina rwandských mladíků, jež v současné době vystupuje s La Putykou, dále oblíbená skupina IYASA ze Zimbabwe, zpěvák Futurelove se zpěvačkou Nomou  a bandem Insingizi.

Afrika však není jen o podmanivých tónech a radostném zpěvu, těšit se pro to můžete i na exotické gastronomické zážitky, nakyslou vůni africké kávy a další doprovodný program.

Nebude chybět ani možnost zúčastnit se oblíbeného sochařského workshopu pod vedením sochařky ze Zimbabwe Maudy Muhoni.

Program Afrického léta

Hlavní program
Hudební a taneční vystoupení

28. - 30. 6. 

(v 11:00 a 15:00 každý den)

24. 7. – 15. 8.

(v 11:00 a 15:00 každý den)

16. 8. - 31. 8. 

(v 11:00 a 15:00 každý den)

1. - 2. 9.

(v 11:00 a 15:00 každý den)

Future Vision Acrobats

(Rwanda)  

Iyasa

(Zimbabwe)

Futurelove
Noma
Insingizi
Black Messengers
(Zimbabwe)

Aneboafro

(Mali, ČR)

 

 

Doprovodný program 
každý den každý víkend 14. 7. 28. 7. 28. - 29. 7 14. 7., 25. 7., 18. 8., 31. 8. 11. 8. 25. 8.

YMCA Olomouc

Shine Bean

Bana Africa

Rodinné centrum Pidilidi

No Celibat

Kavárna Lógr

 

Letní kino od 21:00

Velký koncert Iyasa od 20:00

Letní kino od 21:00

Komiksový workshop pro děti (celý den)

Víkend pro neziskovky Aneta Vašatová - Co je to domov? Letní kino od 21:00  Letní kino od 21:00

YMCA Olomouc - výtvarné dílny pro děti

Kavárna Lógr – ochutnávky kávy z různých koutů Afriky, kafíčka pro děti, alkodrinky nebo vegetariánské a veganské sladkosti a slanosti. 

Rodinné centrum Pidilidi– dvě mámy. Dvě děti. Instinkt velel „Družte se!“ a tak se naštěstí sdružily, aby podpořily nervózní rodiče, probrali starosti všedního dne a u toho ukázali, že kontaktní mateřství není nezvladatelný výmysl. Přijďte si pro šátek, zabalte ratolest a projděte si safari park s novými informacemi o tom, co všechno jde, i když jste rodič na plný úvazek.

No Celibat – módní houpačka kýče a designu, jejímž jediným posláním je dělat svět zdravější a barevnější. Workshopy pro děti i dospělé na téma recyklace oblečení, které je bohužel opomíjeno, přestože je jedním z hlavních strašáků dnešní doby.

Komiksový workshop pro děti - ilustrátor a spisovatel David Böhm se podělí o radost z vytváření komiksu. Původně sbírka slohových prací žáčků z Afriky, kterou mu přivezla jeho sestra, se stala katalyzátorem pro vytvoření fantasticky překvapivé knihy Ticho hrocha, která ukazuje úplně jiný pohled na pohádky, než jsme zvyklí.

Aneta Vašatová - Co je to domov? - sociálně environmentální projekt klade otázku dětem na představu domova, který poté pod (ne)vedením fotografky Anety Vašatové vytvářejí z přírodního materiálu. Děti samy vymýšlejí celé příběhy rodin obývající jejich architektonické počiny.

Shine Bean