Safari park ozdobí skoro deset tun dýní, které vydlabou sami návštěvníci. Během Týdne duchů si na tykvích pochutnají i zvířata


20.10.2021
Nejpopulárnější akce podzimu v safari parku nabídne tvořivé dílny s dlabáním tykvových luceren, denně zajímavá krmení zvířat dýněmi, prohlídky večerní zoo i proslulou Strašidelnou stezku.

Týden duchů safari park opanuje od 23. do 31. října. Areál budou postupně zaplavovat dýně, které příchozí sami vydlabou a naleznou pro ně to nejlepší místo. „Každý další den bude díky výzdobě atmosféra safari parku jiná a bohatší. Na zájemce čeká přes devět tun oranžových dýní různých velikostí a tvarů, což slibuje vůbec nejpůsobivější podívanou v historii akce,“ prozrazuje Markéta Grúňová z oddělení mezinárodních projektů a komunikace.

Dýňové dílny budou pro návštěvníky připraveny bezplatně každý den. Také zvířata se ovšem potěší z podzimní nadílky tykví. Ošetřovatelé pro vybrané druhy připravili speciální hostinu.

Dýňové dílny budou pro návštěvníky připraveny bezplatně každý den. Také zvířata se ovšem potěší z podzimní nadílky tykví. Ošetřovatelé pro vybrané druhy připravili speciální hostinu. Ta zvířata přirozeně zabaví a aktivuje, takže se lidé mohou těšit na zajímavou podívanou. „Pro některé druhy, kterým dýně nabídneme, jsou vítaným zpestřením jídelníčku, pro další netradiční formou servírování, která probudí chuť objevovat nebo si hrát,“ doplňuje vedoucí oddělení výživy Monika Ptáčková. V průběhu týdne čekají dýňové hody třeba na slony, orangutany nebo šimpanze. Jako hračka poslouží dýně například levhartům, psům ušatým či surikatám.

Denně budou vyrážet i netradiční večerní procházky do potemnělého areálu s průvodcem za svitu loučí. Hned první sobotu, ve středu a čtvrtek je navíc ozvláštní speciální povídání o netopýrech. Díky spolupráci Safari Park Resortu, Střední průmyslové školy a Střední odborné školy Dvůr Králové nad Labem nově vznikne odpočinková zóna, kde si budou moct děti nechat namalovat strašidelné obličeje nebo z vlasů vytvořit bláznivé účesy. „Rodiče si přitom budou moci odpočinout a dopřát si masáž od stylově oblečených masérů,“ zve manažerka resortu Markéta Kirschová.

Vrcholem Týdne duchů bude tradiční Strašidelná stezka, která se bude konat v sobotu 30. října od 16 do 19 hodin. Na několika zastaveních čeká její účastníky řada strašidelných úkolů nejen s tematikou zvířat.