Lvíčata se představila návštěvníkům. Objevují vnitřní expozici a za hezkého počasí vycházejí i na venkovní dvorky


9.9.2020
Trojice lvic, narozených 5. července, konečně s matkou Khalilou opustila zázemí pavilonu lvů. Pravidelně již vycházejí do vnitřní expozice i na venkovní dvorky. Do výběhu Lvího safari se lvíčata podívají až v příští sezoně.

„Mláďata už povyrostla a stávají se stále více pohyblivými. Jsme rádi, že příznivé počasí posledních dnů dovolilo otevřít šubry ven,“ popisuje zooložka Gabriela Linhart. „Otevřeli jsme spíše zkušebně a nechali na nich, kdy dvorky objeví. Netrvalo dlouho a všechny tři malé samice se v doprovodu Khalily vydaly na průzkum.“ Lvíčata rychle přibývají na váze, jedna ze lvic je i nadále viditelně menší a slabší než ostatní. „Nejmenší váží necelých šest kilo, největší už 8,5 kilo,“ upřesňuje Gabriela Linhart.

 

Lvíčata s matkou zůstávají nadále oddělené od zbytku skupiny. „Nyní se přes plot seznamují s velkým výběhem a světem kolem. Připojení ke skupině má ještě čas. Hlavně jejich starší sourozenci narození loni v květnu by totiž mohli být příliš neurvalí,“ doplňuje Gabriela Linhart.

 

Lvíčata se v této sezoně s největší pravděpodobností ještě nevypraví do velkého výběhu Lvího safari. Tam je návštěvníci budou moci obdivovat až v příští sezoně. Naopak zbylí čtyři lvi ze smečky jsou nadále k vidění po celý den z Afrika trucků, vlastních vozů nebo pozorovacích věží v pěším safari.

 

Venkovní dvorky budou chovatelé lvíčatům a samici otevírat v závislosti na počasí denně. Záleží ovšem pouze na nich, zda čas tráví v zázemí, ve vnitřní expozici či na dvorcích. Zahlédnout mláďata s matkou je proto spíše otázkou štěstí.

Fotogalerie

O zvířeti