Malý hrošík bude k vidění až do ledna. Pak pavilon vylepšíme


2.12.2020
Samec hrošíka liberijského, který se v safari parku narodil během karantény, je mimořádně k vidění ještě několik týdnů. Potom zamíří do zázemí kvůli opravám pavilonu.
Patnáct let čekali milovníci hrošíků liberijských na mládě tohoto ohroženého druhu ve Dvoře Králové. Když se v noci z 25. na 26. října narodil, obrovskou radost veřejnosti i ošetřovatelů ovšem pokazila nucená uzávěra safari parku. Hrošíka nikdo nemohl vidět a nebylo jasné, zda se tak vůbec stane. Hrošík rychle roste, kranténa neměla jasný konec a pavilon čeká generální oprava.

S otevřením ale přichází skvělá novinka: malý samec bude i s matkou Tanquey využívat vnitřní expozici pavilonu až do ledna 2021.

Následně se všichni hrošíci přesunou do zázemí. Pavilon totiž postupně prochází velkou obnovou. Během podzimu se stavbaři zaměřili na výběhy: zvětšili venkovní bazény a postupně mění i oplocení tak, aby lépe navázalo na černo-bílé Tiébélé. V lednu se práce přesunou do samotného pavilonu. Opravy čekají mimo jiné střechu i technické zařízení pavilonu.

Safari park chová hrošíky liberijské od 70. Let. Za tu dobu se tu narodilo 19 mláďat, včetně vůbec toho prvního v tehdejším Československu. Nyní ve Dvoře žije pět hrošíků liberijských, dva samci a tři samice. To je, stejně jako u hrochů, největší skupina mezi českými a slovenskými zoo.

Fotogalerie

O zvířeti