Vietnam zničil zabavenou slonovinu a nosorožčí rohovinu. ZOO Dvůr Králové byla mezi pozvanými účastníky


15.11.2016
V sobotu 12. listopadu vietnamská vláda na smetišti asi hodinu jízdy za Hanojí zničila přibližně 2 tuny slonoviny a spálila 70 kilogramů rohoviny nosorožců. ZOO Dvůr Králové byla mezi pozvanými účastníky ceremoniálu.
Hlavní projev při doprovodném ceremoniálu přednesl náměstek vietnamského ministra zemědělství Ha Cong Tuan, který před rokem navštívil ZOO Dvůr Králové. Se svým poselstvím vystoupila i Miss Vietnam 2014 Nguyen Tran Huyen My.

Na pozvání vietnamské vlády se akce přímo ve Vietnamu zúčastnil ředitel ZOO Dvůr Králové Přemysl Rabas a vedoucí zahraničních projektů Jan Stejskal. Spálení rohoviny, k němuž došlo v roce 2014 v ZOO Dvůr Králové, bylo jedním z důvodů, proč vietnamská strana zničila rohovinu z nosorožců rovněž spálením. Záběry ze Dvora z roku 2014 byly i součástí úvodního filmu k dnešnímu ceremoniálu, v němž vietnamská vláda vysvětlovala důležitost boje proti užívání rohoviny a slonoviny.

"Tato akce je výjimečná v tom, že jde o průlom do tradice. Ještě nikdy nebyla rohovina ničena v žádné konzumentské zemi v Asii," uvedl Přemysl Rabas.

Fotogalerie