Antilopy Derbyho

Majestátní antilopa Derbyho (Taurotragus derbianus derbianus), největší antilopa světa, je kriticky ohrožená. Její západní poddruh přežívá ve volné přírodě v méně než 200 jedincích, a to pouze na území národního parku Niokolo Koba v Senegalu. Proto byl v roce 2000 zahájen záchranný program pro antilopu Derbyho, který je koordinován spolkem Derbianus Conservation. Ten vznikl seskupením pedagogů a studentů z České zemědělské univerzity v Praze a dalších odborníků a nadšenců, k nimž od roku 2015 patří i Safari Park Dvůr Králové.

Dvorský safari park podporuje monitoring zvěře v národním parku Niokolo Koba, podílí se na managementu stád antilop v přírodních rezervacích Bandia a Fathala, kde probíhá záchranný chov antilop, a podporuje rovněž environmentálně-vzdělávací aktivity.

V roce 2018 díky vaší pomoci a kontu wildlife budou mimo jiné zorganizovány environmentálně vzdělávací programy a návštěva přírodní rezervace dětí z dvanácti senegalských škol.  Většina dětí se tak setká s divokými zvířaty poprvé v životě.

Díky záchrannému programu a úzké česko-senegalské spolupráci přesáhl počet jedinců antilopy Derbyho v chráněných rezervacích v roce 2017 magickou stovku.

přispějte na záchranu antilop online

přispějte na záchranu antilop bankovním převodem

číslo účtu Konta WILDLIFE: 264350610/0300