ZOO Dvůr Králové pošle do Mkomazi dalšího vzácného nosorožce. Na transport může přispět i veřejnost


14.12.2015
ZOO Dvůr Králové věnuje mladou samičku Elišku vzácného nosorožce dvourohého záchranné stanici pro nosorožce v tanzanském národním parku Mkomazi. Dohodl se na tom ředitel zoo Přemysl Rabas s legendárním ochráncem přírody Tonym Fitzjohnem, který nosorožčí stanici v Mkomazi vede.
„Jsme velice rádi, že Eliška – až dosáhne dostatečného věku pro cestování – poputuje k nám,“ uvedla Lucy Fitzjohnová. „Pomáhat při ochraně divoké přírody je tím nejušlechtilejším úkolem zoologických zahrad. Dvůr Králové v této oblasti dosahuje skvělých výsledků.“

Eliška do Mkomazi pojede pravděpodobně v roce 2016. Protože bychom rádi veřejnosti umožnili na převoz samičky přispět, založili jsme konto WILDLIFE, z něhož budeme financovat své ochranářské projekty. „Naším cílem je zvířata do Afriky nejen vracet, ale pomáhat je chránit i přímo v rezervacích, kam je posíláme, případně pomáhat se vzděláváním a osvětou obyvatel, kteří v blízkosti rezervací žijí, anebo mají zásadní vliv na přežití zvířat ve volné přírodě,“ uvedl Přemysl Rabas.

Jednou z prvních osobností, která přesun Elišky do Mkomazi podpořila, se stala britská velvyslankyně v ČR, paní Jan Thompson, nositelka Řádu britského impéria. Ve své rezidenci uspořádala fundraisingovou večeři, jejíž veškerý výtěžek bude věnován na cestu Elišky do její domoviny.

Pokud chcete přesun Elišky do Tanzanie rovněž podpořit, přispějte prosím na konto WILDLIFE: 264350610/0300