ZOO Dvůr Králové se s vietnamskou zpěvačkou Thu Minh zapojila do celosvětové kampaně OSN


6.6.2016
Vietnamská populární zpěvačka Thu Minh představila v neděli 5. června v ZOO Dvůr Králové kampaň OSN zaměřenou na záchranu nosorožců, jíž je dvorská zoo partnerem. Současně převzala patronát nad přesunem královédvorské nosorožcí samičky Elišky do Afriky. Thu Minh přijela podpořit i česká Miss Earth 2013 Monika Leová.

Thu Minh navštívila dvorskou zoo v rámci oslav Světového dne životního prostředí, který je tradičně pořádán Organizací spojených národů. Letošní kampaň s názvem Wild for Life je zaměřena na boj proti nelegálnímu obchodu s divokými zvířaty.

„Uvědomuji si, že nosorožci kvůli obchodu s rohovinou vymírají po celém světě. Jezdím po vietnamských školách a informuji děti o tom, že rohovina nemá žádné léčebné účinky,“ uvedla v neděli zpěvačkaThu Minh.

Do kampaně se kromě zpěvačky, Moniky Leové a dvorské zoo zapojilo mnoho osobností po celém světě jako fotbalista Neymar, modelka Gisele Bündchenová nebo herečka Li Bingbing a další. Všichni tak propůjčily svou tvář jednotlivým ohroženým zvířecím, ale i rostlinným druhům.

„Velmi si vážíme toho, že část této kampaně zaměřená na nosorožce byla zahájena právě ve Dvoře Králové. Vnímáme to jako další ocenění našeho úsilí o ochranu přírody v Africe,“ dodává Jan Stejskal, vedoucí mezinárodních projektů ve dvorské zoo.

Thu Minh převzala v neděli rovněž patronát nad přesunem nosorožčí samičky Elišky z dvorské zoo zpět do Afriky, který by se měl uskutečnit na konci června tohoto roku. Poté co zpěvačka spolu s Monikou Leovou podepsaly obrazy, na kterých jsou zachyceny s nosorožcem v jednotném vizuálu kampaně OSN, nakrmily Elišku ovocem a chlebem. Na závěr ceremoniálu proběhlo společné fotografování.

Další informace o Světovém dni životního prostředí a kampani OSN: http://www.wed2016.com/ https://wildfor.life/

Fotogalerie