Poprvé za celých deset měsíců, které uplynuly od příjezdu severních bílých nosorožců, byly pozorovány skutečné známky toho, že by se nosorožci mohli pářit. Byl to kupodivu Suni, kdo jevil zájem o mladou Fatu. Jednoznačné znaky její říje byly zaznamenány během několika posledních týdnů.
Suni a Fatu stále zůstávají ve výběhu 400 x 400 m, odděleni od Sudána, Nájin a sedmi jižních bílých nosorožců. Mají s nimi ale možnost vizuálního kontaktu. Sudán s Nájin o sebe ale vůbec nejeví zájem. Sudán však i nadále „obtěžuje“ samice jižních bílých nosorožců a Daley, jedna ze samic, nedávno porodila, což znamená, že by asi za tří měsíce mohla být potvrzena její říje. To by mohlo Súdána posunout správným směrem.
V ZOO Dvůr Králové jsme před časem uspořádali společně s časopisem Superfino soutěž pro děti z okolních škol. Děti kreslily pohlednice pro nosorožce v Keni a jejich kresby pak byly vystaveny v galerii v zoo. Nejhezčích pět obrázků pak bylo posláno jako pozdrav do Keni. Pohlednice měly vyjádřit vděk za snahu zachránit severní bílé nosorožce a Ol Pejeta všem účastníkům soutěže posílá poděkování. Bylo prý moc milé, že obrázky přišly až z České republiky.
Říjen 2010: Náznaky páření Fatu a Suniho
15.10.2010