Srpen 2011: Fatu se Sunim se pravidelně páří


15.8.2011
Během uplynulého období se Fatu se Sunim pravidelně pářili, k poslednímu potvrzenému páření došlo 28. srpna. Podle hormonálních vyšetření a výsledků z Vídně Fatu pravidelně cyklovala.

Samice Nájin se ve výběhu u Sudána držela stranou od jižních samic, její hormonální cyklus vykazoval přetrvávání žlutého tělíska a došlo i ke zhoršení její tělesné kondice. V červnu 2011 proto byla Nájin z výběhu, který sdílela se Sudánem, přesunuta do výběhu k Fatu a Sunimu. Fatu byla tak nadšená, že je zase blízko své matky, že se od ní několik dní nehnula a Suniho k ní vůbec nepustila. Teď už spolu všechna tři zvířata vycházejí dobře, dokonce by se dalo říct, že Suni začíná o Nájin projevovat zájem. Nájin také začala nabírat na váze.

Sudán má teď ve velkém výběhu k dispozici čtyři jižní samice a objevují se náznaky páření se dvěma z nich, Aramiet a Darling.

Jako součást bezpečnostních opatření byly v červenci rovněž zkráceny zadní rohy Nájin a Fatu. Sudánovi byly rohy zkráceny už květnu. Všichni nosorožci jsou neustále monitorováni a na všech čtyřech je vidět, že se životu v téměř divokém prostředí dobře přizpůsobili.