A je odstartováno: Safari běh začal

3.4.2010
V sobotu 3. dubna 2010 v 11 hodin odstartoval už 26. ročník silničního Běhu Safari. Trasa hlavního závodu byla dlouhá 18,4 km, první třetina trasy hlavního závodu vedla areálem ZOO Dvůr Králové přes Africké safari.
Závod dále pokračoval po přes přehradu Les Království, která byla letos zařazena na seznam Národních kulturních památek. Touto dobou se první závodníci blíží k cíli na atletickém stadionu ve Dvoře Králové nad Labem pod Hankovým domem.

Hlavní závod je vypsán pro pět věkových kategorií mužů a dvě kategorie žen. Letos jsou také vypsány běžecké závody mládeže a žactva na kratších tratích 2 000 m resp. 1 000 m.

Loňský jubilejní 25. ročník odstartoval hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc. Barvy zoo hájil jeden z našich zoolektorů Ing. Tomáš Hajnyš se startovacím číslem 1.

Závod pořádá TJ Dvůr Králové nad Labem pod záštitou ředitelky zoo RNDr. Dany Holečková. Běh je zařazen do kalendáře běhů mimo dráhu SOBZ České republiky a seriálu běhů Ligy 100 Královéhradeckého kraje a jeho termín byl zvolen v souladu s navazujícícmi hlavními silničními závody na území Česka.