Matka Jola porodila podruhé. Její první mládě syn Jabu již od května 2009 žije v národním parku Mkomazi v Tanzanii a její druhé mládě - zatím bezejmenná dcera se jí narodila po 471 dnech březosti. Otcem je samec Mweru, jehož je prvním živým mládětem. Zatímco Jola se narodila ve Dvoře Králové, Mweru se narodil v ZOO Port Lympne v Anglii a jeho otec pocházel z volné přírody.
Porod proběhl v ranních hodinách těsně před příchodem ošetřovatele na pavilon, ale byl, jako již tradičně, natočen na záznamové zařízení, neboť porodní box je trvale monitorován. Mládě se poprvé napilo již po necelých dvou hodinách po narození. Jola je vzorná a velmi klidná matka.
V případě příjemného babího léta se můžeme těšit na spatření nového obyvatele ZOO Dvůr Králové ve výběhu již za několik dní. Malá samička je již 48 nosorožcem narozených v ZOO Dvůr Králové, která kromě nosorožců dvourohých rozmnožovala i nosorožce bílé a indické. Zajímavé je, že za celou historii chovu se ve Dvoře Králové narodilo výrazně více samic (tj. 31 samic a pouze 17 samců. ZOO Dvůr Králové jako jediná v ČR rozmnožuje v současné době nosorožce a v žádné jiné české zoo se nikdy nosorožec dvourohý nenarodil.
Během 10 měsíců se v zoo narodil již 3. nosorožec
24.9.2010
Ve středu 22. září 2010 se narodila samička nosorožce dvourohého neboli černého. Je již pátou generací a 36. nosorožcem tohoto druhu narozeným v ZOO Dvůr Králové, která je největším chovatelem nosorožců dvourohých na světě a loni vyvezla tři jedince do národního parku v Tanzanii v rámci mezinárodního projektu reintrodukce a posílení tohoto NOSOROŽCE ve východní Africe. Nosorožec dvourohý je menší ze 2 afrických druhů nosorožců a byl téměř vyhuben pytláky na konci 20. století, neboť za pouhých 18 let klesla do roku 1993 divoká populace o celých 96% a v celé Africe zbylo necelých 2 400 nosorožců dvourohých! Každé mládě narozené v zoo je proto velmi důležité pro přežití druhu.