Dcera Josefa Vágnera představila v Safari Parku Dvůr Králové nové vydání knihy Sen safari


14.12.2018
Letos by Josef Vágner, nejslavnější ředitel dvorského safari parku, proslulý svými africkými expedicemi, oslavil 90 let. Na počest jeho památky vydala nyní Nadace Josefa a Zdeny Vágnerových reedici jeho knižní prvotiny Sen safari. V pátek 14. prosince byla kniha v safari parku slavnostně pokřtěna.

„Je mi ctí, že mohu všem příznivcům a lidem, kteří si váží otcovy práce, nabídnout poutavé vyprávění o jeho prvních třech výpravách do Afriky, které podnikl s mojí matkou. Práce na novém vydání knihy trvala dva roky a podílelo se na ní spousty skvělých lidí,“ říká Vágnerova dcera Lenka, předsedkyně Nadace Josefa a Zdeny Vágnerových.

Kniha kromě zápisků z Vágnerových deníků obsahuje desítky jedinečných dobových fotografií z Afriky i dvorského safari parku, z nichž některé nebyly dosud zveřejněny. Oproti původnímu vydání je v ní navíc text obsahující výčet všech Vágnerových zranění z výprav a doslov současného ředitele safari parku Přemysla Rabase.

„Neuvěřitelných padesát let uplynulo od doby, kdy se Josef Vágner vydal do nitra černého kontinentu, aby odtud v následujících letech dovezl do Dvora Králové na dvě tisícovky zvířat. Od té doby se díky jeho práci a práci dalších desítek pracovníků posunul safari park ve všech směrech dopředu. Věřím proto, že je starý pán s naplňováním svého snu spokojen,“ říká Přemysl Rabas, ředitel dvorského safari parku.

Mým velkým přáním je, abychom mohli do budoucna pokračovat v této práci a těšit se s těmi nejmenšími například z Afrických pohádek nebo dalšího pokračování Vágnerova snu safari, tentokrát za použití deníkového vyprávění mé matky Zdeny,“ uzavírá Lenka Vágnerová.

Nové vydání knihy Sen safari bylo zhotoveno v česko-anglické verzi. Od 15. prosince je možné publikaci zakoupit přímo v Safari Parku Dvůr Králové. 

Fotogalerie