Grand Restaurant Afrika přivítal už 1100 hostů. Nejvíc schůzek měly surikaty


3.7.2020
Surikata, hyena a žirafa vedou v žebříčku zvířat, která příznivci Safari Parku Dvůr Králové nad Labem chtějí pozvat na něco dobrého k snědku. V rámci kampaně dorazilo zatím takřka 1100 snídaní, brunchů, obědů a večeří pro zvířecí obyvatele safari parku.

226 lidí podpořilo chov surikat ve Dvoře Králové tím, že pozvalo skupinku těchto šelem na snídani. Tak se surikaty staly bezkonkurenční jedničkou v pomyslném žebříčku zvířat, s nimiž by si lidé chtěli vyrazit na něco dobrého k snědku. Surikatám ošetřovatelé každý den servírují vybrané menu složené z ovocného salátu, výběru hmyzu a červů, čerstvých kuřátek nebo drobných myšek.

Pomyslné dveře se netrhly ani s hyenami skvrnitými. Ty na oběd pozvalo už 119 lidí. Každá z hyen si v rámci dne pochutná na zhruba kile masa a kostí, doplněných o ovoce.

Třetí příčka patří žirafám. Na snídani složenou z vojtěškového a lučního sena, ovesných vloček nebo spousty listí na okus zatím mohly se svými příznivci „vyrazit“ 113krát.

Naopak nejméně pomyslných schůzek v diáři má gorila nížinná. Na brunch ji dosud pozvalo sedm lidí.

Nejvyšší útrata? Pět tisíc

Nebylo neobvyklé, že se příznivci dvorského safari parku pořádně „rozšoupli“ a pozvali na jídlo ne jeden nebo dva své oblíbené druhy, nýbrž úplně všechny, které zatím v nabídce jsou. Zatím nejvyšší útrata  činí 5 000 korun, výjimkou ale nejsou ani opulentní hostiny za 4 000 nebo deset pozvánek pro hrabáče od jediného mecenáše.

Grand Restaurant Afrika, který pomyslně zvířatům vybrané lahůdky předkládá, ale určitě nezavírá své brány. Zvířata je možné zvát i nadále a jejich seznam se postupně rozšiřuje podle přání  těch, kteří s nimi chtějí na pomyslné jídlo vyrazit. Mezi nejnovější druhy patří hrabáč kapský, zebra Grévyho nebo pes hyenový.

Koho pozvete vy?

Lev berberský Hyena skvrnitá Hroch obojživelný
Okapi Surikata Slon africký
Turako velký Žirafa Gepard
Krokodýl čelnatý Kočkodan bělonosý Nosorožec černý
Serval Šimpanz Gorila
Marabu Plameňák Hrabáč
Pes hyenový Zebra Grévyho Želva obrovská

 


Svou účtenkou za pozvání zvířete se určitě pochlubte na sociálních sítích! Budeme rádi, když připíšete #pozvizvirenaobed.

Chtěli byste pozvat na jídlo zvíře, které v seznamu není? Napište nám na propagace@zoodk.cz, předmět Pozvi zvíře na oběd. Seznam se bude pravidelně rozšiřovat a určitě vám pomůžeme!

 

Všem, kdo pozvali naše zvířata na jídlo, patří ohromný dík. Vaší podpory si moc vážíme a doufáme, že se  k nám budete nadále rádi vracet nejen na virtuální schůzky v Grand Restaurantu Afrika. Těšíme se na vás!

Tým Safari Parku Dvůr Králové