Historický rekord: přivítali jsme 600.000. návštěvníka


25.10.2022
Do safari parku dorazilo letos už 600.000. návštěvníků. Je to nejvyšší číslo v moderní historii.

Safari park přivítal v pondělí 24. října 2022 ve 13:35 návštěvníka s pořadovým číslem 600.000 za rok 2022.
„Z toho máme nesmírnou radost. Je to nejvyšší návštěvnost v moderní historii. Výsledek je o to hodnotnější, že v posledních letech rychle přibývá konkurence. Stávající zahrady se významně zlepšují a vznikají nové, stejně jako přibývá řada jiných atrakcí. Děkuji všem, kdo se do safari parku rádi vracejí a podporují ho,“ řekl ředitel safari parku Přemysl Rabas.

 

Jubilejními návštěvníky se stali Dufkovi z Mladé Boleslavi. Ředitel safari parku je přivítal a předal jim poukaz na pobyt v Safari Park Resortu se stylovou africkou večeří v Safari pivovaru a zážitkem Žirafám z očí do očí. Právě tento pobytový balíček je jedním z nejoblíbenějších, které resort safari parku návštěvníkům nabízí. Sami Dufkovi právě v hotelu pobývají: „Do safari parku se velmi rádi vracíme, nejraději máme fenky. Těší nás, že v zahradě vždy přibude něco nového,“ řekli.

Rekordního návštěvníka přivítal safari park na počátku oblíbeného Týdne duchů. Magnetem letošního roku jsou mláďata levharta perského, která dnes začala pravidelně chodit do venkovního výběhu a představila se tak veřejnosti. Návštěvnicky velmi oblíbené je také dlabání dýní na dekoraci areálu safari parku nebo dýňové hody u vybraných druhů zvířat.

Týden duchů vyvrcholí v sobotu 29. října velkou Strašidelnou stezkou s víc než deseti strašidelnými stanovišti plnými zábavy. Přímo z areálu bude také vysílat Hitrádio Černá Hora.