Máme novou aplikaci Mobilní safari. Zajímavosti o zvířatech v ní prozradí Martin Písařík


16.7.2021
Safari park připravil pro milovníky zvířat jedinečnou aplikaci Mobilní safari. Díky ní se i ti, kdo projíždí Africkým a Lvím safari vlastním vozem, dozví mnoho zajímavého o jeho zvířecích obyvatelích.

Lvy, žirafy nebo antilopy potkají návštěvníci Afrického a Lvího safari. Jenže ti, kteří přijížděli vlastním vozem, se dosud museli spoléhat jenom na své vlastní znalosti. To se teď mění. Safari park pro všechny milovníky zvířat připravil ve spolupráci s Českým rozhlasem Hradec Králové a programátorem Damiánem Sommerem lahůdku v podobě aplikace Mobilní safari. Aplikací hlasem provází herec Martin Písařík.

Aplikace je určena pro operační systém Android a je ke stažení zcela zdarma. Obsahuje řadu zajímavých informací o životě zvířat v africké přírodě i perličky a rekordy týkající se chovu v Safari Parku Dvůr Králové.

Jakmile si ji uživatelé stáhnou a projedou bránou Kibo do světa afrických zvířat, aplikace je automaticky provede areálem díky provázání na souřadnice GPS. Safari je v rámci aplikace rozděleno obdobně, jak je znázorněno v orientačních plánech, které tradiční návštěvníci dobře znají. Navštíví tak napříklas oblast Pelican Lakes, Karibu Sana se surikatami nebo voduškami abok a podobně. To ale pasažéři nemusejí sledovat - zvuky i obrázky se v aplikaci rolují nezávisle tak, aby obsluha aplikace nerušila případného řidiče.

Aplikaci můžete stáhnouz ZDE nebo prostřednictvím QR kódu v obrázku níže.

Fotogalerie