Midongy se nastěhoval. V pavilonu Ptačí svět je znovu k vidění fosa


2.6.2020
Samec Midongy se jako první z dvorských fos vrátil do expozice. Ta procházela úpravami, které těmto predátorům z Madagaskaru přinesou větší komfort. Vznikal totiž tunel do nové venkovní voliéry.
Samec Midongy se do expozice připomínající domorodou chýši nastěhoval v úterý 2. června brzy dopoledne. Vnitřní expozici znal, a tak ošetřovatele nepřekvapilo, že si bez dlouhého rozmýšlení pochutnal na krmení. "Slepici, kterou jsme mu nabídli, snědl beze zbytků, a brzy po jídle zamířil objevovat i nový prostor," popsala zooložka Gabriela Linhart.

Právě tady čekala samce řada překvapení. Po dřevěných schodech vystoupal až ke stropu vnitřních boxů a vydal se na obhlídku nového venkovního výběhu. Tady má k dispozici řadu kmenů na šplhání i jezírko. "Midongy si celou voliéru zvědavě prohlédl a označkoval. Po nějaké době se vrátil spát zpět do pohodlí vnitřní expozice," doplnila.

Fosa je k vidění - stejně jako další obyvatelé Ptačího světa - denně do 16 hodin. Midongy je zatím v suché hale Ptačího světa sám, jeho partnerka se k němu připojí později.

O zvířeti