Naděje x Vyhynutí: Fotografka National Geographic Ami Vitale představí v Praze a ve Dvoře Králové své nejlepší snímky


24.2.2019
Jedinečnou příležitost setkat se se slavnou americkou reportážní fotografkou Ami Vitale budou mít návštěvníci pražského Czech Photo Centra ve čtvrtek 27. února na vernisáži její nové výstavy Naděje x Vyhynutí nebo na besedě o den později. 

Ami Vitale pravidelně fotí pro National Geographic a její snímky získaly řadu ocenění. V loňském ročníku World Press Photo zvítězila v kategorii Příroda se souborem fotografií ze sloního sirotčince v Keni, který se na výstavě rovněž objeví

Její práce je také úzce spojena se Safari Parkem Dvůr Králové. V roce 2009 fotila převoz nosorožců bílých severních ze Dvora do Keni a v jejich dokumentování pokračovala až do současnosti, kdy na světě zbývají poslední dva jedinci.  Výstava ale kromě příběhů nosorožců a sloních sirotků nabídne také ukázky z odchovu pand v Číně nebo pomalu mizejících populací žiraf v Africe.

Úvodní slovo na středeční vernisáži bude patřit Janu Stejskalovi, jež se ve dvorském safari parku věnuje ochranářským projektům. Výstava v Praze potrvá do 7. dubna. Obměněný soubor fotografií pak bude k vidění v Safari Parku Dvůr Králové od druhé poloviny dubna do září.