Návštěvník číslo 600.000 dorazil z Lázní Bělohrad


3.10.2023
Sezona 2023 skončila vynikající návštěvností. 600.000. návštěvník dorazil o 20 dnů dříve než loni.

Safari park přivítal svého 600.000 návštěvníka roku 2023 3. října před třetí odpoledne. Stala se jím Barbora Pechová z Lázní Bělohrad s rodinou. Ta patří ke stálým návštěvníkům. „Ačkoli nejsme zdaleka, vždy jsme se snažili sehnat ubytování přímo v safari parku. Provází ho mimořádná pověst,“  řekla Barbora Pechová. Sen se jí a její rodině ale nyní splnil.

Od ředitele safari parku Přemysla Rabase a zpěváka a herce Tomáše Kluse ze seriálu ZOO dostali Pechovi poukaz na pobyt v Safari kempu, který se letos stal díky hlasování veřejnosti pátým nejlepším v zemi v rámci ankety Kemp roku.

Loni safari park přivítal návštěvníka s pořadovým číslem 600 000 vůbec poprvé v moderní historii. Stalo se tak 24. října. „V letošním roce jsme k tomuto významnému milníku došli ještě o dvacet dnů dříve. To je vynikající výsledek, zejména s přihlédnutím k ne zcela ideálnímu vývoji počasí v průběhu srpna. Jsem moc rád, že novinky i stávající expozice safari parku jeho milovníky stále lákají. Jejich podpora navíc umožňuje safari parku další rozvoj. Všem za trvalou přízeň moc děkujeme,“ řekl ředitel safari parku Přemysl Rabas.

Od pondělí vstoupil safari park do zimní sezony. K vidění ovšem zůstává naprostá většina zvířat v pěší části areálu. Patří mezi ně oblíbení tučňáci, všechny šelmy, žirafy, hrošíci, okapi, nosorožci i ptáci. V areálu ovšem již platí snížené vstupné.

Vrcholy programu konce roku budou třítýdenní oslavy podzimu. Týden duchů (21. – 29. 10.) tentokrát rozšíří i komentované vycházky do nově rozšířeného Světa koster (21. 10. a 4. 11.). Safari park tou dobou ozdobí tisíce kilogramů dýní a dýňové hody potěší i zvířata ve výbězích. Ještě o něco později se chystá i oblíbená Vánoční zoo (16. 12. – 1. 1.).