Safari park a seriál ZOO přivítaly jaro. Slavnost přilákala tisíce lidí


1.5.2022
Koncert Evy Burešové a křest alba s písněmi, které provázejí oblíbený seriál ZOO, doprovodily velkou slavnost v safari parku. Vítání jara a otevírání sezony uzavřela takřka pět hodin trvající autogramiáda představitelů seriálu ZOO.

David Gránský, Míša Tomešová, Míša Pecháčková, Šimon Bilina, Ivan Vodochodský, Pavel Nečas, Václav Noid Bárta, Honza Kopečný, Tereza Vodochodská, Adélka Hesová nebo Kuba Barták si nenechali ujít vítání jara a nové sezony v safari parku. Sezonu s nimi symbolicky otevřel zoologický ředitel safari Jaroslav Haimy Hyjánek, který všem prozradil, na co se mohou v sezoně 2022 těšit.

Velká slavnost se v amfiteátru pod Neumannovou vilou konala konala v pátek 29. dubna a znamenala také první velké setkání protagonistů seriálu ZOO, který v safari parku vzniká, s fanoušky.

Akci si nenechaly ujít tisíce lidí, kteří hlediště amfiteátru zcela zaplnili. V krásném počasí si užili tříhodinový program her, vystoupení a aktivit, vrcholící koncertem s křtinami alba Evy Burešové a velkou autogramiádou. Aby se dostalo na každého, kdo si pro autogram přišel, posepisovali se herci až do tmy, takřka pět hodin!

Hned v sobotu 30. dubna se letos poprvé rozjely Afrika trucky i osobní auta do Afrického a Lvího safari. V důsledku stále ještě nepříliš příznivých teplot zatím nejsou vypuštěna všechna zvířata, a tak safari park i celé safari fungují až do 13. května ve zvláštním režimu. Do areálu platí zimní vstupné, Afrika truck vyjde každého pasažéra jen na 40 korun, vjezdenka pro osobní auto je za mimořádných 50 korun. V Africkém a Lvím safari jsou k vidění surikaty, lvi beberští, psi hyenoví, buvoli pralesní, pakoně žíhaní, pštrosi, watusi nebo osli somálští a zebry bezhřívé. Další zvířata - zejména stáda s mláďaty - se do safari budou vypravovat v následujících dnech a týdnech.

Nová sezona začne naplno v sobotu 14. května. To začne platit letní vstupné a poprvé vyjedou i Safaribusy. Spustí se také tradiční program komentovaných setkání u zvířat.

 

Fotogalerie