Safari park dnes přivítal půlmiliontého návštěvníka roku 2022


25.8.2022
Letošní návštěvník s číslem 500 000 tisíc dorazil brzy, dokonce nejdříve v novodobé historii zahrady.

Stali se jím Stejskalovi z Litoměřic, kteří do safari parku jezdí pravidelně. „Při naší pravidelné dovolené v Krkonoších si safari park nenecháme nikdy ujít, chodíme alespoň jednou každý rok. Nejraději máme žirafy a surikaty, letos se těšíme na tučňáky,“ uvedli manželé.

 

Symbolicky je přivítal ředitel Safari Parku Dvůr Králové Přemysl Rabas. „Letošní návštěvník s číslem 500 000 tisíc dorazil brzy, dokonce nejdříve v novodobé historii zahrady. Jsem nesmírně rád, že novinky v safari parku milovníky přírody lákají. Všem našim příznivcům upřímně děkuji za trvalou podporu a přízeň,“ uvedl Přemysl Rabas. Stejskalovým předal poukaz na pobyt v Safari Park Resortu se stylovou africkou večeří v Safari pivovaru a zážitkem Žirafám z očí do očí. Tento balíček začal resort safari parku nabízet zcela nově všem, kdo se chystají sem vyrazit v průběhu podzimu.

Safari park v letošním roce otevřel největší expozici pro tučňáky v České republice, a to coby součást rozsáhlého projektu West Cape, který představí zvířata z oblasti jihozápadní Afriky. Mezi hejno tučňáků brýlových tu mohou lidé vstoupit, expozice je průchozí. Ani to nemá obdoby. Tučňáky zatím doplňují ještě plameňáci růžoví a další vodní ptáci. Těsně před dokončením je ve stejné části zahrady i nový velký výběh pro velké kopytníky nebo voliéry pro pelikány, volavky obrovské a mnoho dalších druhů.

 

Rozsáhlou opravou prošlo i největší terárium Vodních světů, které nově představuje kriticky ohrožené krokodýly štítnaté. Pozornost přitahuje i největší evropská expozice pro hrochy obojživelné, která se představila loni, nově opravený pavilon pro hrošíky liberijské a mnoho dalších.