Safari Park Dvůr Králové bude od 27. dubna znovu otevřen. Vstup je možný pouze s předem zakoupenou vstupenkou


24.4.2020
Po rozhodnutí vlády mohou být za zpřísněných hygienických podmínek od 27. dubna znovu otevřeny zoologické zahrady. Safari Park Dvůr Králové nepodceňuje rizika spojená s pandemií koronaviru a připravil sérii opatření, která pomohou ochránit návštěvníky, ošetřovatele i chovaná zvířata.

„Vzhledem k tomu, že safari park disponuje mnoha desítkami hektarů plochy, lidé se u nás mají možnost pohybovat v dostatečných odstupech. Zároveň jsme připravili další opatření pro bezpečnou návštěvu, a to jak uvnitř safari parku, tak u vstupu do našeho areálu,“ ujišťuje ředitel Safari Parku Dvůr Králové Přemysl Rabas.

Do safari parku bude možné vstoupit přes turnikety pouze se vstupenkou zakoupenou předem – tedy buď s permanentkou nebo se vstupenkou koupenou on-line přes službu webticketing. Tím se zabrání ve vytváření front u vstupu. „Pro případ, že se návštěvníci nedozví o nutnosti nákupu vstupenky předem, rozmístíme před vstupem do parku informační cedule s QR kódy odkazujícími na portál, kde lze vstupenky koupit,“ předesílá vedoucí oddělení návštěvnického servisu Jan Pařík.

Pro maximální zjednodušení nákupu vstupenek a kvůli uzavření pavilonů se budou vstupenky prodávat pouze ve dvou zlevněných kategoriích, tedy vstupenka pro dospělé za 190 Kč a dětská vstupenka za 150 Kč. Projížďka Africkým a Lvím safari bude možná pouze vlastním automobilem, bude podmíněna zakoupením vstupenek do safari parku a cena vjezdu automobilu je 350 Kč, všechny vstupenky bude možné koupit pouze předem on-line. Občerstvení v celém areálu bude zajištěno prostřednictvím prodejních automatů. Po celém areálu a před vstupem budou rozmístěny stojany s dezinfekčním gelem.

V celém areálu bude platit povinnost nosit roušku. Vedení safari parku zároveň návštěvníky žádá o ohleduplnost, a to jak mezi sebou, tak vůči zaměstnancům a samozřejmě i zvířatům. „Návštěvníci nám v safari parku velmi chyběli a těšíme se, že je budeme moci zase přivítat, prosíme je však při návštěvě o maximální ohleduplnost a dodržování všech mimořádných opatření,“ žádá Přemysl Rabas.

Za více než měsíční uzavření safari parku pro návštěvníky probíhala příprava na sezónu a i přes nutné odložení některých oprav byly dokončeny nové venkovní expozice pro šelmy, do kterých budou v nadcházejících dnech postupně převážena zvířata z dočasných ubikací. „Z chovatelské stránky nebyl chod safari parku nijak poznamenán a ošetřovatelé odvedli skvělou práci v tom, že u nás chovaná zvířata nezaznamenala oproti běžnému režimu žádnou změnu,“ uzavírá vedoucí zoologie Jaroslav Hyjánek.

Kupte si lístek zde