Safari Park Dvůr Králové dnes představil nově zrekonstruovaný pavilon Ptačí svět


28.6.2019
Za přítomnosti Českého rozhlasu Hradec Králové představil ředitel safari parku Přemysl Rabas v pátek 28. června nově přestavěný pavilon Ptačí svět. Po šesti měsících nákladné rekonstrukce se tak mohou návštěvníci projít madagaskarským vádí a tropickým pralesem.

„Cestou od velké průchozí voliéry vstoupíte do nové haly Ptačího světa. Ta návštěvníkům přináší zážitek z tropického lesa rovníkové Afriky. Kromě nového výtvarného pojetí a téměř kompletně vyměněné vegetace je tou největší změnou dřevěná lávka procházející celým pavilonem. Oproti předchozí cestě ji ocení především maminky s kočárky a návštěvníci s handicapem, kterým velmi usnadní pohyb,“ popisuje ředitel safari parku Přemysl Rabas. 

Z nejvýraznějších zástupců tropického ptactva tam najdete například zoborožce a turaka, kteří tu jsou spolu s ostatními ptáky vypuštěni zcela na volno. Jezírko pod vodopádem brzy doplní vodní ptáci včetně potápek.

Druhá hala, do které se vstupuje přes malou expozici nočních zvířat, představuje suché oblasti Madagaskaru. „Z chatrče, ve které se brzké době budou instalovat expozice tamních plazů a hmyzu, vstoupíte přímo do vyschlého kaňonu pohoří Makay. Cestou potkáte želvy paprsčité, různé druhy ptáků a také skryté jezírko. Těsně před koncem je expozice největších madagaskarských šelem fos,“ doplňuje Přemysl Rabas.

Přestavba pavilonu byla provedena v rámci dotačního programu Evropské Unie a zahrnuje kromě přestavby Ptačího světa, také právě probíhající rekonstrukci Vodního světa a plánovanou úpravu výběhů šelem. Za polskou stranu je do projektu pod názvem Z tropů do tropů po česko-polském pomezí zapojeno město Valbřich, které zrevitalizovalo historický Palmový dům, jež je součástí místního zámku. 

Náklady na přestavbu Ptačího světa se vyšplhaly na 6,5 milionů korun. Návštěvníci ho mohou navštívit každý den od 9 do 18 hodin.


 

Fotogalerie