Safari Park Dvůr Králové: Hybridem Toyota do safari


29.5.2019
Díky spolupráci Safari Parku Dvůr Králové a automobilky Toyota budou mít návštěvníci od 1. června nově možnost vydat se do safari hybridním automobilem. Projekt má podpořit využívání k přírodě šetrnějších hybridních automobilů spojující provoz na benzín a elektrickou energii.

Pro návštěvníky safari parku, ale i pro ubytované hosty v Safari Park Resortu budou od 1. června připraveny k zapůjčení dvě hybridní vozidla Toyota Yaris pro projížďky do Afrického a Lvího safari. Doba projížďky je stanovena na 45 minut. Zapůjčení vozu je pro veřejnost zdarma, hradí se pouze jízdenka do safari.

„Auta, která úplně nebo i částečně využívají elektrický pohon, snižují množství emisí vypouštěných do ovzduší, proto přesně tento typ dopravy chceme podporovat i my v safari parku,“ říká jeho ředitel Přemysl Rabas.

„Podle nezávislých průzkumů dokážou hybridy jet více než polovinu času čistě na elektřinu. V tu chvíli se pohybují naprosto tiše a bez emisí. Věříme, že i díky tomu budou mít návštěvníci z projížďky v safari ještě lepší zážitek,“ doplňuje Martin Peleška, ředitel české Toyoty.

Safari Park Dvůr Králové podporuje šetrnější způsoby dopravy i v dalších ohledech. Návštěvníci, kteří do zahrady dorazí vlastním hybridem nebo elektromobilem, dostanou na jízdenku do safari padesátiprocentní slevu. Navíc je tu pro majitele aut na elektrický pohon připravena dobíjecí stanice společnosti ČEZ.

Fotogalerie