„Největší stavební boom zažila zahrada v 70. letech pod vedením tehdejšího ředitele Josefa Vágnera. Od té doby se však část staveb dostala na hranici své životnosti, což je právě případ mostu v safari vedoucí přes jezero, kde tráví léto pelikáni, volavky a husy. Konstrukci nového mostu tvoří 13 ocelových dílů, zatímco cesta je vyložena modřínovými prkny. S přimhouřením oka se stavba podobá mostu přes africkou řeku Zambezi,“ popisuje ředitel safari parku Přemysl Rabas.
Do safari se na hlavní sezonu přemístí stáda zeber, vodušek, antilop koňských a losích, pakoňů a skupiny pelikánů. Během následujících týdnů tam pak ošetřovatelé stejně jako v předchozích dvou letech převezou dva žirafí samce Micka a Bazyla. Ve Lvím safari na návštěvníky čeká smečka lvů berberských sestávající z dvou samic a jednoho samce.
„Další novinkou, kterou návštěvníci nejspíš nepostřehnou, ale pro provoz Afrického safari je zásadní, je výstavba nových zimovišť pro kopytníky těsně sousedící s areálem safari,“ říká Rabas. „Dosud tam musela být zvířata každý rok přivážena a odvážena v nákladních autech ze stájí rozmístěných v zázemí zahrady. Po výstavbě nových zimovišť budou na sezonu jednoduše přepouštěna z výběhů přímo do safari, což pro ně bude mnohem lepší,“ zakončuje ředitel safari parku.
Během velikonočních svátků čeká návštěvníky rovněž doprovodný program zahrnující pletení pomlázek a dílen pro děti. V galerii Tengenenge pak bude otevřena výstava americké reportážní fotografky Ami Vitale s názvem Naděje x Vyhynutí představující silné příběhy o záchraně těch nejohroženějších afrických savců.