Safari Park Dvůr Králové podpoří pátou výzvu ČSOB za zlepšení životního prostředí


20.5.2019
V pondělí 20. května byla spuštěna už pátá výzva ČSOB s podtitulem Team Blue Goes Green a s ní i téměř dva měsíce k přírodě prospěšných aktivit založených na dobrovolnictví. Safari Park Dvůr Králové, jehož je ČSOB generálním partnerem, podpoří tuto výzvu sérií vzdělávacích víkendových workshopů o svých ochranářských aktivitách v Africe a dalších environmentálních tématech.

První workshopy proběhnou 25. - 26. května a budou pokračovat každý víkend až do konce června. Provede vás jimi ochranář Martin Mikeš z neziskové organizace Kedjom Keku věnující se záchraně lesů v Kamerunu, jež se safari parkem příležitostně spolupracuje. Kromě ochranářských aktivit dvorského safari parku se zaměří na témata týkající se rostoucí populace lidí a jejích dopadech na planetu, klimatické změny, vymírání druhů, zemědělství a životní úroveň lidí.

 

Cílem celého projektu ČSOB je, aby se jejich zaměstnanci a další dobrovolníci věnovali aktivitám, které budou mít pozitivní dopad na životní prostředí. Lidé se tak budou moct zapojit do sběru odpadu, čištění řek, lesů i parků, nebo se účastnit vzdělávacích workshopů. Za každého dobrovolníka, který se do výzvy zapojí, vysadí KBC Bank, jehož je ČSOB součástí, jeden strom. Více o aktivitách páté výzvy na: https://www.teambluegoesgreen.com/cz

 

Workshopy budou probíhat každou sobotu a neděli do 30. června od 13 do 14.30 v Safari Parku Dvůr Králové v africké škole u dětské zoo.