Safari Park Dvůr Králové: Týden duchů začíná už tuto sobotu!


24.10.2019
Dlabání tykví, sraz strašidel, noční pozorování netopýrů, setkaní s africkým stařešinou a hlavně magická atmosféra se stovkami rozzářených vyřezaných tykví. To vše na vás čeká v Safari Parku Dvůr Králové během tradiční podzimní akce Týden duchů, která potrvá od 26. října do 3. listopadu.

Na třech stanovištích umístěných v areálu safari parku si budou moct návštěvnici každý den vydlabat svoji tykev. "Zásoby tykví máme už připraveny, na letošní ročník jsme jich zajistili celkem 12 tun, což je okolo 3000 kusů,“ říká Dita Rindtová z oddělení výživy Safari Parku Dvůr Králové. Svým výtvorem pak mohou návštěvníci ozdobit klasickou část safari parku.

"V průběhu těchto devíti dnů lidé vyrobí a po areálu umístí stovky dýňových strašáků. My v nich pak spolu s nimi před setměním zapálíme spousty svíček a rozzáříme tak téměř celou zahradu," popisuje Ilona Kratochvílová, jedna z organizátorek akce. Svíčky je možné přinést si s sebou nebo koupit přímo v safari parku. 

Program Týdne duchů doplní během obou víkendů večerní komentované prohlídky zahrady s loučemi, africký stařešina, který vás zasvětí do tajů bubnování, nebo noční pozorování netopýrů.  

Akce pak vyvrcholí v sobotu 2. listopadu. V tento den ožije zahrada mnoha děsivými duchy a strašidly. Ti si pro dětské návštěvníky připraví stezku odvahy s magickými stanovišti, kde se budou plnit speciální úkoly. Celkem 12 stanovišť se pro návštěvníky otevře v 16 hodin a úkoly bude možné plnit do 19 hodin. 

„Protože očekáváme ze strany návštěvníků zvýšený zájem, otevřeme během Týdne duchů obě pokladny, které budou v provozu od 9 do 18 hodin. V safari parku je ale samozřejmě možné zůstat i déle,“ dodává Lucie Petráčová z  návštěvnického servisu safari parku. 

Více k programu na: https://safaripark.cz/cz/naplanuj-si-navstevu/plan-akci/tyden-duchu-2019-2
 

Fotogalerie