Safari Park Dvůr Králové: Vánoční zoo bude zahájena otevřením nové Zimní expozice žiraf


14.12.2019 - 5.1.2020
Vánoce v Safari Parku Dvůr Králové začínají již tuto sobotu 14. prosince a potrvají do 5. ledna 2020. Návštěvníci se mohou těšit na nově otevřenou Zimní expozici žiraf a na nové druhy zvířat v několika expozicích. Sváteční atmosféru v safari parku vykouzlí vánoční baobab, svítící dekorace ve tvaru zvířat a ozdobené vánoční stromky. Na první den Vánoční zoo jsou navíc připraveny korálkové dílny a bubenický workshop.

Už tuto sobotu se budou moci návštěvníci přijít poprvé podívat do nové Zimní expozice žiraf, kde na ně čeká skupina několika žiraf síťovaných. Jedinečný zážitek slibuje vyvýšená lávka vedoucí napříč expozicí, ze které pohlédnete zvířatům přímo z očí do očí. „Žirafy jsou konzervativní tvorové a na neznámé prostředí a bezprostřední blízkost lidí si musí teprve zvyknout. Je nutné, aby na to návštěvníci brali ohled a po lávce se pohybovali klidně a tiše. Psům je vstup do expozice přísně zakázán,“ upozorňuje zoolog Luděk Čulík

Novinky nabídne i několik dalších pavilonů. Do Ptačího světa nově přibyl páv konžský. Samec tohoto pralesního druhu se pyšní kovově lesklým zeleným a tmavomodrým peřím. „V současné době je Safari Park Dvůr Králové jedinou zoo ve střední Evropě, kde se můžete s tímto opeřencem setkat“ říká zoolog Michal Podhrázský.

Do expozice Madagaskar, která se nachází v přední části pavilonu Ptačí svět, byla umístěna nová terária pro plazy, obojživelníky a hmyz. Návštěvníci zde mohou pozorovat například felsumu madagaskarskou a Standigovu, hroznýše madagaskarského, psohlavého a Dumerilova, rákosničku běloskvrnnou a šváby syčící.

Dalším přírůstkem je samec hrošíka liberijského s exotickým jménem Wamburuhtuh. Do safari parku dorazil ze Zoo South Lakes v Anglii na konci října

Vánoční zoo

První den Vánoční zoo přinese pestrý program.  V sobotu kdykoli od 10:00 do 15:00 hodin mohou lidé zavítat do korálkové vánoční dílny nebo se připojit k africkému bubnování. S pomocí lektora si bude moci každý vyrobit vlastní korálkovou ozdobu, kterou si odnese domů nebo s ní ozdobí některý z vánočních stromků v areálu safari parku. Bubnování bude probíhat pod vedením Robena Mlauziho ze Zimbabwe. Bubny budou na místě k zapůjčení. Obě aktivity se uskuteční v hotelovém salonku vedle Restaurantu Lemur. Účast na akci i materiál jsou zdarma. Skleněné korálky pro vánoční dílny safari parku věnovala společnost Preciosa, tradiční výrobce bižuterie z Jablonce nad Nisou.

V korálkové dílně bude přítomen Maurice Otunga z neziskové organizace ShineBean, která působí mimo jiné v Keni, kde podporuje ekonomickou soběstačnost místních obyvatel a ve spolupráci s místními školami se podílí na vzdělávání dětí. Organizaci bude možné podpořit nákupem originálních výrobků z korálků, které mohou být i vhodným vánočním dárkem.

Vánoční zoo dále láká na snížené vstupné a prodlouženou otvírací dobu pokladen do 18 hodin. Výjimkou jsou pouze Štědrý den a Silvestr, kdy se pokladny uzavřou ve 14 hodin.

Fotogalerie

O zvířeti