Safariběh ČSOB 2023: Sportovci naběhali na záchranu bonga horského přes 4 100 kilometrů


2.4.2023
929 lidí podpořilo letošní Safariběh ČSOB, který se zaměřil na záchranu bonga horského. Akci, jejíž výtěžek pomůže chránit a vracet do přírody tyto kriticky ohrožené antilopy, podpořil i starosta Dvora Králové nad Labem Jan Jarolím, patrony Safariběhu ČSOB a jeho přímými účastníky se stali i oblíbení herci Šimon Bilina a Daniel Sobotka ze seriálu ZOO.

Celkem 4 111 kilometrů naběhali účastníci letošního Safariběhu ČSOB. Startovným podpořili záchranu jedné z nejvážněji ohrožených antilop světa: bonga horského. Těchto nádherných zvířat zbývá podle posledních výzkumů v přírodě ani ne stovka.

„Prostředky využijeme na podporu Mount Kenya Wildlife Conservancy, která na svazích nejvyšší hory Keni provozuje zařízení složené z několika obor a obůrek s cílem postupně bonga vypouštět do pralesů tamějšího národního parku,“ říká vedoucí mezinárodních projektů Safari Parku Dvůr Králové Jan Stejskal. „Za vřelou podporu děkuji všem, kdo letos na trasu navzdory nepřízni počasí vyběhli.“
Běžci kriticky ohrožené antilopy podpořili zhruba čtvrt milionem korun.

Jednotlivé kategorie startovaly postupně za výrazné podpory a dokonce přímé účasti patronů Safariběhu ČSOB 2023 Šimona Biliny a Daniela Sobotky ze seriálu ZOO, a dalším kategoriím se věnovali starosta Dvora Králové nad Labem Jan Jarolím a Renata Němcová Pixová, ředitelka marketingu a komunikace ČSOB, která je generálním partnerem Safariběhu.

Akci podpořily také Safari Gastro, Yellow Point, SkiResort Černá hora – Pec, OC Futurum, Coca-Cola HBC Česko a Slovensko, Plzeňský Prazdroj, Pekařská a cukrářská výroba Beas, National Geographic Česko, tradiční český výrobce bytového textilu a afrických tkanin Veba, Bushman, Hitrádio Černá Hora, Cybex a John Nell, Zdravá lahev a Lesy ČR.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ZDE.

 

Fotogalerie

O zvířeti