Safaribusem znovu mezi zvířata. Vyjíždějí i oblíbené trucky a otevírají všechny pavilony


21.5.2020
Tisíce lidí si loni užilo Africké a Lví safari z paluby Afrika trucku a Safaribusu. Jedinečná atrakce se po nucené přestávce znovu rozjíždí. Od pondělí 25. května otevírají i vnitřní pavilony v čele s nově zrekonstruovanými Vodními světy a Jedovatou Afrikou nebo Ptačím světem. Lidé ovšem musejí nadále nosit ve vnitřních prostorách roušky a všude dodržovat bezpečný rozestup dvou metrů. K dispozici je stále i přibližně pětadvacet zásobníků s desinfekcí.

„Do nové sezony jsme pro návštěvníky připravili velmi atraktivní novinky. Věřím, že je Vodní světy v úplně novém hávu, výrazně upravený šelminec nebo nové druhy rostlin i živočichů v Ptačím světě osloví,“ věří ředitel Safari Parku Dvůr Králové Přemysl Rabas. Návštěvníci si celý safari park mohou od 25. května užít po dosud největším rozvolnění krizových opatření. „Otevíráme pavilony, restaurace, v provozu je už i galerie obrazů Zděňka Buriana, zooshop a podobně. Poprvé letos vyjedou i Safaribusy a Afrika trucky do Afrického a Lvího safari,“ upozorňuje Přemysl Rabas.

Pravidla pro návštěvu safari parku:

- dodržujte dvoumetrové rozestupy (zejména u nástupišť Safaribusů, Afrika trucků a občerstvení)
- v místech s větší koncentrací lidí noste vždy roušku
- v pavilonech a dalších vnitřních prostorách je rouška povinná
- roušku noste po celou dobu jízdy v Safaribusu nebo Afrika trucku
- pravidelně využívejte desinfekční gely na vyznačených stanovištích
- chovejte se k ostatním ohleduplně
- ve všech provozovnách preferujeme bezkontaktní platbu

Roušky zatím neodkládejte

Od 25. května budou otevřeny i pokladny. „Stále bych ale doporučoval koupit si lístek předem on-line. V případě nákupu na pokladně pak návštěvníky prosíme, aby používali platební karty,“ pokračuje Přemysl Rabas. Pro podporu on-line nákupu se safari park rozhodl při on-line nákupu zachovat sníženou cenu vstupenky – 190 Kč (dospělí), 150 Kč (snížené vstupné) – nejen na období opatření proti koronaviru, ale pro celou letní sezonu. „Vedle omezování kontaktních plateb a snížení rizika je pro nás důležité také snížení produkce odpadu,“ doplňuje Přemysl Rabas.

Programy speciálních safari jízd – ať už jde o večerní safari, offroad safari nebo privátní vyjížďky s průvodcem - budou zprovozněny od 1. června. Přesnou nabídku těchto zážitků najdou zájemci na našem webu zde

Pro Safaribusy a Afrika trucky platí zvláštní hygienická pravidla. Zde je potřeba mít roušku nasazenou po celou dobu projížďky a dodržovat rozestupy jak u pokladen, tak při nástupu a výstupu ze Safaribusu i Afrika trucku. Nadále přetrvávají i některá hygienická opatření v pěší části areálu. Ve vnitřních prostorách je třeba nosit roušku a v celém areálu safari parku je nutné dodržovat bezpečnostní dvoumetrové rozestupy. Stejná pravidla platí i na recepcích hotelu a kempu, které budou otevřeny rovněž od 25. května.

Bránit šíření koronaviru i dalších onemocnění pomáhají i stanice s desinfekcí. V areálu je jich přibližně pětadvacet. Samozřejmostí je jejich umístění u občerstvení, toalet, dětských hřišť a podobně. Přísná hygienická opatření platí také v lanovém parku Katika Miti. I tady je nutné mít roušku a navíc také rukavice. Školený personál desinfikuje veškeré vybavení pro každého lanolezce zvlášť a zájemcům o dobrodružství v korunách stromů poskytuje i jednorázové hygienické potřeby.

„Jsme rádi, že pravidla pro návštěvu safari parku můžeme postupně uvolňovat, stále bychom však chtěli návštěvníky požádat o ohleduplnost jako k sobě navzájem, tak k našim zaměstnancům,“ uzavírá ředitel Přemysl Rabas.

Fotogalerie