Skrytá kráska afrických savan - přednáška


26.9.2017
Srdečně vás zveme na další z cyklu cestovatelských přednášek pořádaných ZOO Dvůr Králové. Ve středu 27. září se s pracovníky dvorské zoo Markétou Grúňovou a Luďkem Čulíkem vydáme za antilopami Derbyho do afrického Senegalu

Markéta Grúňová a Luďěk Čulík pracují pro ZOO Dvůr Králové a spojuje je společná vášeň pro čtyřnohé přežvýkavce-antilopy. V září vám představíme, jak čeští ochranáři odvrátili nebezpečí úplného vymizení západního poddruhu antilopy Derbyho z planety a nyní se snaží o jeho přežití. 

Západní poddruh majestátní antilopy Derbyho se s necelými 300 posledními jedinci řadí mezi nejohroženější živočichy naší planety.

Sdružení Derbianus Conservation a od minulého roku již i ZOO Dvůr Králové se aktivně podílejí na jejich záchraně.  Na světě se nevyskytují už nikde jinde než v západoafrickém Senegalu a právě tam se naším vyprávěním přeneseme. Jak chutná thiebudjen, jak se žije v zemi, kde se mísí islám, křesťanství a víra v předky a sílu amuletů? Podíváme se také do národního parku Niokolo Koba jako do jednoho z posledních útočišť africké megafauny v regionu. 

Přednáška se koná ve středu 27. září od 18 hodin v galerii Tengenenge. Vstup je zdarma po 17.30 hodině přes pokladnu u vjezdu do safari.