V pondělí 12. dubna otvíráme. Přinášíme podrobnosti o návštěvě


8.4.2021
Po nucené uzávěře může safari park znovu přivítat návštěvníky. Areál se otevře pouze při dodržení některých omezení. Od 24. dubna je nutné si vstupenku koupit předem on-line.

Safari park se v pondělí 12. dubna 2021 znovu otevře veřejnosti. Areál bude přístupný od 9 do 17 hodin. Vzhledem k složité epidemiologické situaci prosíme všechny návštěvníky, aby dodržovali veškerá pravidla a vyvarovali se shlukování.

K nákupu vstupného doporučujeme využít možnosti elektronických vstupenek předem a bez kontaktu.

Níže přinášíme přehled důležitých informací spojených s otevřením areálu:

  • Vstupné, provozní doba a nákup vstupenek

Vstupenky bude možné koupit pouze předem on-line.

Až do zahájení hlavní sezony, tedy do 14. května, zavádíme mimořádné snížené vstupné – 95 Kč dospělý, 50 Kč snížené vstupné, děti do 3 let zdarma, žádné další slevy není možné uplatnit

Zdravotníkům nabízíme do 31. května vstup do areálu safari parku zdarma, a to po předložení platného pracovního dokladu (průkaz, pracovní smlouva a jiné).

Kupte si lístek zde

  • Kapacita areálu

Kapacita areálu je stanovena na 20 % v daný čas; tuto kapacitu můžeme snadno kontrolovat pomocí elektronického systému vstupného. Kapacita je zhruba 3000 návštěvníků.

  • Co bude přístupné

Zoologické zahrady mohou otevřít pouze venkovní prostory, to platí i pro safari park. Zavřené zůstávají všechny pavilony, vtnitřní expozice, Galerie obrazů Zdeňka Buriana i Zooshop. K dispozici návštěvníkům budou pouze centrální toalety u dětského hradu u pokladny Kibo.

  • Dá se v areálu najíst?

Ano. Návštěvníci budou moci využít výdejních okének Kibo u vstupu do zahrady, nedaleké občerstvení Ice Kibo a občerstvení Kifaru u slonů. Provozy přijímají a preferují platbu kartou.

  • Co bude k vidění?

Řada zvířat již využívá venkovní výběhy alespoň na část dne. V expozicích jsou vidět všechny šelmy z Pavilonu šelem Joy Adamsonové, obyvatelé venkovních voliér Ptačího světa, sloni, nosorožci, buvoli a v příznivých teplotách také okapi, žirafy a zebry.

Z důvodu přestavby expozice hrochů není možné dojít k pavilonu drilů. Návštěvníci však mohou podél expozice surikat a mezi výběhy dojít až ke lvům. Spodní cestou lze pěším safari dorazit až k zadním výběhům nosorožců dvourohých. Cesta je však jednosměrná.

  • Jak se chovat?

Prosíme všechny, aby bezvýhradně dodržovali povinnost mít zakryté dýchací cesty rouškou či respirátorem tak, jak předepisuje vládní nařízení. Tato povinnost platí po celou dobu návštěvy.

Prosíme, využívejte dezinfekční gel, který je k dispozici na 10 místech areálu.

Prosíme, neshlukujte se.

Těšíme se na vás!