V Safari Parku Dvůr Králové vzniká velký rodinný seriál. Už padla první klapka za přítomnosti Jany Švandové nebo Sabiny Laurinové


10.9.2021
Televize Prima si pro vznik nového výpravného seriálu vybrala atraktivní prostředí dvorského safari parku. V celkově fiktivním scénáři se objeví i reálné příběhy lidí a zvířat safari parku. Návštěvníci mohou během svých procházek areálem vzniku tohoto zajímavého příběhu přihlížet a případně se i stát jeho přímou součástí.

Hlavní hrdinkou nového seriálu je Sidonie Anna Novotná v podání Michaely Pecháčkové. „Sid je milá, upřímná holka, která si jde za svými sny, a to i přes zákaz rodiny, protože ji ve všem tak úplně nepodporuje. Je hodně cílevědomá, což se mi na ní líbí,“ popisuje svoji hrdinku Michaela Pecháčková. Láskou její seriálové postavy jsou zvířata. Produkce si pro vznik seriálu vybrala Safari Park Dvůr Králové, v jehož reálných kulisách celé dílo vzniká.  „Do kontaktu se zvířaty moc nepřijdeme, ale občas například krmíme. Je pro mě velká radost tady být. Je to krásné a moc si to užívám,“ doplňuje herečka.

 

V seriálu se objeví řada pro příznivce safari parku známých zákoutí. Rozsáhlé pláně Afrického safari Josefa Vágnera, které je v kontextu střední Evropy zcela unikátní, jednotlivé expozice i pavilony hrají v příběhu velkou roli. Ačkoli hlavními hvězdami budou oblíbení herci, velký prostor dostanou i zvířecí obyvatelé safari parku.

 

Natáčení se do areálu opakovaně vrací dle aktuálního plánu produkce a návštěvníci tak mají jedinečnou možnost během svých výprav přímo přihlížet vzniku seriálu. Tento týden padla první klapka, natáčení se ale do Dvora Králové vrátí už 14. a 17. září, kdy budou vznikat scény v okolí Neumannovy vily, Vodních světů a Ptačího světa.

 

Milovníci seriálů se mohou produkci hlásit i do honorovaných rolí komparzu a stát se přímou součástí seriálu.
V hledáčku filmařů jsou ženy, muži i děti od 1 roku do 70 let. Můžou se hlásit i celé rodiny.V případě zájmu o natáčení či podrobnosti je možné se hlásit na na e-mail castinghradec@seznam.cz. Do předmětu stačí uvést „zoo“. Do e-mailu je třeba přiložit i aktuální fotografii a telefonní číslo.

Provoz safari parku se v souvislosti s natáčením nijak nemění. Případné uzavírky jsou jen krátkodobé a na daná místa je vždy možné se ve stejný den o něco později vrátit. „K zebrám, žirafám nebo nosorožcům v poslední době přibyli taky kamery, mikrofony nebo herci. Ačkoli některá místa bude třeba dočasně obejít a později se k nim vrátit, věřím, že si návštěvníci natáčení užijí s námi. Všem moc děkuji za pochopení a těším se na setkání v safari parku nebo na televizních obrazovkách,“ doplňuje představitel další velké role David Gránský.

 

Zápletka a další podrobnosti
Dědička rodinné firmy Sidonie Anna Novotná (Michaela Pecháčková) se rozhodne, že její život bude daleko šťastnější, když se vydá místo studia školy v LA za svým snem. A tak začne pracovat jako ošetřovatelka v zoo. Má to ale háček, její movitá rodina o tom nemá ani ponětí, myslí si, že odjela poslušně studovat prestižní a drahou školu.

Touha zavede Sid do zoologické zahrady, kde je ředitelkou Marie Roklová v podání Veroniky Freimanové: „Myslím si, že je to milá, ale i rázná dáma, která se snaží věci řešit. Do toho má nějaké problémy v rodině, tak nějak se věci kolem ní dějí rychleji, než si představuje. Myslím si ale, že to je celkem fajn ženská.“

Rodina Novotných je sice několikačlenná, ale hybatelem klanu je dáma na slovo vzatá – Sidonie Novotná v podání Jany Švandové. „Sidonie je hlava rodiny. Se svým mužem založila sklárnu, která je velmi úspěšná a vydělává jim nemalé peníze. Po jeho smrti rodinný podnik převzala. Nesmírně miluje svoji vnučku Sid, o které si myslí, že bude pokračovatelkou toho, co vybudovala. Jenže…“ prozrazuje na svou dámu Jana Švandová, která se před kamerou po osmi letech opět potkává se Sabinou Laurinovou coby snachou Alicí. „Přivdala jsem se do bohaté sklářské rodiny, mám dvě pubertální děti – Sid a Edu. Alici jde hlavně o to, aby byla rodina šťastná, idylická, ale na druhou stranu tomu klanu vévodí tchyně v podání Jany Švandové. Je takový generál a Alice ji poslouchá. Je to sice velmi milující matka, ale náročná,“ tajemně naznačuje Sabina Laurinová, které po boku stojí Marek Taclík jako její milující manžel. „Eduard je majetný člověk, jehož dcera studuje v zahraniční, alespoň si to tedy myslí. Vypadá sice nepříjemně, má svoje stinné stránky, ale ve výsledku je to kladná postava,“ prozrazuje herec na svého Eduarda.

„Začínáme natáčet nový rodinný seriál, kde se část děje bude odehrávat v prostředí zoologické zahrady v Safari Parku ve Dvoře Králové. V hlavních rolích se představí Eva Burešová a Michaela Pecháčková. Diváci televize Prima se můžou těšit na tradičně hvězdné obsazení a atraktivní prostředí, které dlouho na televizních obrazovkách nebylo,“ prozradila ředitelka obsahu televize Prima Lenka Hornová.

Diváci v novince uvidí mimo jiné i Davida Gránského, Pavlu Tomicovou, Štěpána Benoniho, Boba Klepla, Vandu Hybnerovou, Terezu Brodskou, Vojtěcha Vovesného, Dušana Sitka, Šimona Bilinu a spoustu dalších. Režisérské taktovky se chopil Libor Kodad.

 

Fotogalerie