V Safari Parku Dvůr Králové začala zimní sezona


5.11.2018
V pondělí 5. listopadu byla ve dvorském safari parku zahájena zimní osezona, která potrvá do dubna příštího roku. Pokladny budou v tomto období otevřeny každý den od 9 do 16 hodin, ale v zahradě je možné zůstat i déle. Ke konci roku návštěvníky čekají dvě oblíbené zimní akce – Vánoční dílny a Vánoční zoo.

Ani během zimy nepřijdou návštěvníci o pohled na zvířata v jejich venkovních výbězích. Gepardy, nosorožce, lvy, slony nebo levharty mohou návštěvníci během tohoto období sledovat ve venkovních výbězích, pouze na kratší dobu než v létě. Ostatní zvířata je možné navštívit ve vnitřních expozicích a pavilonech, z nichž většina je otevřena až do 20. hodiny.

Předvánoční čas patří v safari parku tradičně zimním akcím. První z nich, Vánoční dílny, proběhne během prvního adventního víkendu 1. - 2. prosince. Přímo před zraky návštěvníků se budou vyrábět sváteční dekorace, do jejichž tvorby se budou moct návštěvníci zapojit, představí se tradiční řemesla a pravou adventní atmosféru doplní nabídka vánočního občerstvení.

Na dílny naváže 15. prosince Vánoční zoo, která potěší zejména bohatou výzdobou, ale také prodlouženou otevírací dobou do 19 hodin a zvýhodněným vstupným. Výjimkou bude pouze Štědrý den a Silvestr, kdy se pokladny uzavřou už ve 14 hodin. Vánoční zoo bude trvat až do 6. ledna 2019.

V závěru zimní sezony se jako každý rok uskuteční velká sportovní akce podporu nosorožců Safariběh ČSOB. Běžci se na start postaví v sobotu 6. dubna.