Vydejte se na safari


16.7.2009
Chcete se vydat do Afriky, aniž překročíte hranice naší republiky? Chcete cestovat mezi stády zvířat, zblízka obdivovat právě narozená mláďata? Pak vám nezbývá než navštívit ZOO Dvůr Králové. Zdejší Africké safari slaví letos 20. výročí.
Možnost pozorovat stáda afrických kopytníků na rozlehlých planinách je ojedinělým zážitkem, který nemá v regionu střední Evropy obdoby. Kouzlu opravdové Afriky podlehnou návštěvníci, kteří se vydají na Večerní safari. V zapadajícím slunci ztrácejí zvířata ostych a pohybují se doslova nadosah.

Africké safari za dobu jeho existence navštívily miliony návštěvníků. Ve dne trvá komentovaná projížďka zoo s volně se pohybujícími stády zvířat kolem 20 minut, ovšem právě při Večerním safari si milovníci zvířat a dobrodružství přijdou na své. Safaribus se zkušeným průvodcem projíždí zoo po delší trase skoro hodinu a zájemci uvidí přes 500 zvířat. Z otevřeného paluby návštěvníci pozorují nosorožce, zebry, žirafy, velbloudy a různé antilopy, nechybí setkání se lvy a gepardy číhajícími v šeru nadcházející noci.

Večerní safari nabízí ZOO Dvůr Králové jako jediná v Evropě. Projížďka po setmění za vlahých letních navozuje pocit skutečné africké přírody. Zoo tak nabízí nejlevnější výlet do Afriky.

ZOO Dvůr Králové provozuje Večerní safari během července a srpna denně, v září v pátek a v sobotu. Safaribusy odjíždějí v pravidelných intervalech od 19.30 do 21.30 hodin od večerního vchodu. Průvodce komentuje jízdu v češtině, průvodce v cizím jazyce se nabízí pouze pro mimořádné jízdy.