Zástupci evropských zoo se setkávají ve Dvoře


4.5.2009
EAZA council, tedy nejvyšší orgán Asociace evropských zoo a akvárií (EAZA), se schází příští týden na svém každoročním jarním mítinku. Čest uspořádat toto významné setkání dostala pro letošní rok ZOO Dvůr Králové.
EAZA (European Association of Zoos and Aquaria) sdružuje v současné době přes 300 zoologických zahrad, akvárií a dalších organizací z 35 zemí Evropy. Nejvyšším orgánem této významné organizace je council, který se schází dvakrát ročně a řeší zásadní problémy. Do ZOO Dvůr Králové se sjede ve dnech 15. - 17. května 2009 přes 70 zástupců evropských zoo asi ze 20 zemí. Na programu budou mít nejen rozhodování o přijetí nových členů, ale hlavně odborné otázky týkající se chovatelské problematiky, ochrany zvířat, výzkumných aktivit, legislativy či vzdělávání.

16. 5. 2009 navíc v ZOO Dvůr Králové proběhne generální mítink EAZA, na který jsou přizváni ředitelé všech zoologických zahrad sdružených do EAZA.

Mezi třemi stovkami členů EAZA je také 13 zoologických zahrad z České republiky. V EAZA Council má naše republika dva zástupce - ředitelku ZOO Dvůr Králové Danu Holečkovou a prezidenta Unie českých a slovenských zoologických zahrad Vladislava T. Jirouška.